26-27 noyabr tarixlərində Gəncə şəhərində “Brave Heart" Region Gənclərinin II Sahibkarlıq Forumu təşkil olunacaq. Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi və “Odlar Yurdu” Gənclər İctimai Birliyinin təşkilatçılığı, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), Dövlət Məşğulluq Agentliyi və Kiçik və Orta Biznes Subyektləri və Klublarının Assosiasiyasının tərəfdaşlığı ilə keçiriləcək forum “Nizami Gəncəvi ili” nə həsr olunub.
Tədbirin keçirilməsində məqsəd ölkə regionlarında yaşayan gənclərin sahibkarlıq fəaliyyətinə cəlb olunması, bu istiqamətdə onların həvəsləndirilməsi, biznes ideyalarının reallaşdırılması və dəstək mexanizmləri haqqında məlumatlandırılması, bilik və bacarıqlarının inkişafı və özünüməşğulluqlarının təmin edilməsinə dəstək olmaqdır. Forum çərçivəsində region gəncləri uğurlu iş adamları, sahibkarlar və investorlarla görüşmək imkanı əldə edəcək, peşəkar mütəxəssislərin təqdimatlarını dinləyəcəklər. Gənclərə mövcud biznes ideyaları əsasındabiznes planın hazırlanmasında Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) tərəfindən müvafiq dəstək göstəriləcək, mövcud sahibkarlıq fəaliyyətləri peşəkarların iştirakı ilə təhlil ediləcək və onların düzgün istiqamətləndirilməsi üçün müvafiq addımlar atılacaqdır. Bununla yanaşı, layihə çərçivəsində iştirakçılar tərəfindən hazırlanan 10 uğurlu biznes plan Dövlət Məşğulluq Agentliyinə təqdim ediləcək və həmin gənclərin sahibkarlıq fəaliyyətinə başlaması üçün avadanlıqlarla təmin olunmasına imkan yaradılacaq.
Forum nəticəsində 10 yeni gənc sahibkarlıq subyektinin yaradılması nəzərdə tutulur.
Tədbirdə iştirak etmək istəyən region gəncləri aşağıdakı linkdən qeydiyyatdan keçə bilərlər: https://oygib.az/bh-qeydiyyat

The “Brave Heart” Regional Youth II Entrepreneurship Forum to be held
On November 26-27, the “Brave Heart” Regional Youth II Entrepreneurship Forum”, dedicated to the “Year of Nizami Ganjavi”, will be held in Ganja with the financial support of the Youth Fund of the Republic of Azerbaijan, arranged by the "Odlar Yurdu" Youth Public Union in partnership with the Small and Medium Business Development Agency (ARMSB), the State Employment Agency, and the Association of Small and Medium Business Entities and Clubs.
The event is aimed at involving young people living in the country’s regions in entrepreneurial activity, encouraging them in this area, informing them of the business idea implementation and support mechanisms, and providing support in the development of their knowledge and skills and self-employment. Within the framework of the forum, the regional youth will have the opportunity to meet with successful businessmen, entrepreneurs, and investors, listen to presentations by experts. The Small and Medium Business Development Agency (SMBDA) will provide young people with appropriate support in developing business plans based on existing business ideas, analyze existing business activities with the involvement of experts, and take appropriate steps to direct them properly. Also, 10 successful business plans developed by the participants within the framework of the project will be presented to the State Employment Agency, and opportunities will be created to provide these young people with equipment to start a business.
As a result of the forum, it is planned to create 10 new youth enterprises.
Young people from the regions, wishing to take part in the event, can register at: https://oygib.az/bh-qeydiyyat