26-27 noyabr tarixlərində Gəncə şəhərində “Brave Heart" Region Gənclərinin II Sahibkarlıq Forumu təşkil olunacaq. Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi və “Odlar Yurdu” Gənclər İctimai Birliyinin təşkilatçılığı, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), Dövlət Məşğulluq Agentliyi və Kiçik və Orta Biznes Subyektləri və Klublarının Assosiasiyasının tərəfdaşlığı ilə keçiriləcək forum “Nizami Gəncəvi ili” nə həsr olunub.
Tədbirin keçirilməsində məqsəd ölkə regionlarında yaşayan gənclərin sahibkarlıq fəaliyyətinə cəlb olunması, bu istiqamətdə onların həvəsləndirilməsi, biznes ideyalarının reallaşdırılması və dəstək mexanizmləri haqqında məlumatlandırılması, bilik və bacarıqlarının inkişafı və özünüməşğulluqlarının təmin edilməsinə dəstək olmaqdır. Forum çərçivəsində region gəncləri uğurlu iş adamları, sahibkarlar və investorlarla görüşmək imkanı əldə edəcək, peşəkar mütəxəssislərin təqdimatlarını dinləyəcəklər. Gənclərə mövcud biznes ideyaları əsasındabiznes planın hazırlanmasında Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) tərəfindən müvafiq dəstək göstəriləcək, mövcud sahibkarlıq fəaliyyətləri peşəkarların iştirakı ilə təhlil ediləcək və onların düzgün istiqamətləndirilməsi üçün müvafiq addımlar atılacaqdır. Bununla yanaşı, layihə çərçivəsində iştirakçılar tərəfindən hazırlanan 10 uğurlu biznes plan Dövlət Məşğulluq Agentliyinə təqdim ediləcək və həmin gənclərin sahibkarlıq fəaliyyətinə başlaması üçün avadanlıqlarla təmin olunmasına imkan yaradılacaq.
Forum nəticəsində 10 yeni gənc sahibkarlıq subyektinin yaradılması nəzərdə tutulur.
Tədbirdə iştirak etmək istəyən region gəncləri aşağıdakı linkdən qeydiyyatdan keçə bilərlər: https://oygib.az/bh-qeydiyyat

Состоится II Форум Регионального Молодежного Предпринимательства “Brave Heart”
26-27 ноября в Гяндже при финансовой поддержке Молодежного Фонда Азербайджанской Республики и организации Молодежного Общественного Объединения «Одлар Юрду», в партнерстве с Агентством Развития Малого и Среднего Бизнеса (АРМСБ), Государственным Агентством Занятости и Ассоциацией Субъектов и Клубов Малого и Среднего Бизнеса пройдет II Форум Регионального Молодежного Предпринимательства “Brave Heart”, посвященный «Году Низами Гянджеви».
Цель мероприятия – вовлечь проживающих в регионах страны молодых людей в предпринимательскую деятельность, поощрить их в этом направлении, проинформировать о механизмах реализации и поддержки бизнес-идей, оказать поддержку в развитии их знаний и навыков и самозанятости. В рамках форума молодежь региона получит возможность встретиться с успешными бизнесменами, предпринимателями и инвесторами, послушать презентации профессионалов. Агентство Развития Малого и Среднего Бизнеса (АРМСБ) окажет молодым людям соответствующую поддержку в разработке бизнес-планов на основе существующих бизнес-идей, проведет анализ существующей предпринимательской деятельности с участием профессионалов и предпримет соответствующие шаги для их ориентации в правильном направлении. Также 10 успешных бизнес-планов, разработанных участниками в рамках проекта, будут представлены Государственному Агентству Занятости, и будут созданы возможности для обеспечения этих молодых людей оборудованием для начала предпринимательской деятельности.
По итогам форума планируется создать 10 новых молодежных предприятий.
Молодые люди из регионов, желающие принять участие в мероприятии, могут зарегистрироваться по ссылке: https://oygib.az/bh-qeydiyyat