“İdeyadan uğurlu biznesə” müsabiqəsinin qalibləri açıqlandı
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) və “Ekvita” şirkətinin dəstəyi ilə Avropa İttifaqının maliyyələşdirdiyi “Azərbaycanın kənd yerlərində sahibkarlığın inkişafına dəstək” layihəsi çərçivəsində keçirilən “İdeyadan uğurlu biznesə” startap müsabiqəsinin nəticələri açıqlanıb.
Bu məqsədlə noyabrın 12-də İqtisadiyyat Nazirliyinin, KOBİA-nın, “Ekvita”nın nümayəndələrinin, Avropa İttifaqının ekspertinin və müsabiqə iştirakçılarının iştirakı ilə tədbir təşkil olunub. Qeyd olunub ki, müsabiqənin məqsədi Azərbaycan regionları üzrə ən uğurlu startapları müəyyən etmək və onlara dəstək göstərməkdir. Yeni biznes ideyaların, məhsul və xidmətlərin yaradılmasına və inkişafına dəstək göstərilməsi də müsabiqənin məqsədləri sırasındadır. Müsabiqəyə 95 startap layihəsi təqdim olunub. Layihələr yerli və xarici ekspertlərdən ibarət münsiflər heyəti tərəfindən qiymətləndirilib və 3 qalib müəyyən edilib. Qalib layihələr səhiyyə, kənd təsərrüfatı və qida sahələri ilə bağlıdır.

Winners of the competition “From Idea to successful business” announced
The results of the startup competition “From idea to successful business” held as part of the project "Support for the development of entrepreneurship in rural areas of Azerbaijan", funded by the European Union and implemented with the support of the Small and Medium Business Development Agency (SMBDA) and “Ekvita” company, have been summed up.
For this purpose, on November 12, an event was arranged, attended by representatives of the Ministry of Economy, ARMSB, and “Ekvita”, an expert from the European Union, and the competition participants. It was noted that the competition’s goal was to identify the most successful startups and their potential in the regions of Azerbaijan. Herewith, the competition was aimed at supporting new business ideas, creating and developing products and services. 95 startup projects were submitted to the competition. The projects were assessed by a jury of local and foreign experts, and 3 winners were determined. The winning projects are related to the health, agriculture, and food sectors.