Qida sahəsində daha bir mikro sahibkarlıq subyekti fəaliyyətə başlayıb. Brendləşdirilmiş və qablaşdırılmış sendviçlərin istehsalı və satışını həyata keçirəcək “Cool Sandwich”in yaradılmasına Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) tərəfindən müvafiq dövlət dəstəyi göstərilib. Belə ki, “Cool Sandwich”in yaradılması üçün KOBİA tərəfindən məsləhət, dövlət və özəl qurumlarla əlaqələndirmə, peşəkar kadr potensialının formalaşdırılması, marketinq istiqamətlərində dəstək və xidmətlər təmin edilib.
Müəssisənin məhsulları qida üçün nəzərdə tutulan karton qutularda qablaşdırılır, təhlükəsiz daşınması üçün soyuducu maşınlardan istifadə olunur.
Artıq qablaşdırılmış sendviçlər Bakı şəhərində bir sıra iri ticarət mərkəzlərində və 20-dən çox pərakəndə ticarət şəbəkəsində satılır. Məhsulların Bakı şəhəri ilə yanaşı, yaxın vaxtlarda ölkə regionlarında da satışı həyata keçiriləcək.
Müəssisə “Fast food” sektorunda yeni və sağlam qida istehsalını həyata keçirməklə yanaşı, məşğulluğun təmin edilməsinə də öz töhfəsini verəcəkdir.

Another micro business started operating in the food industry. The Small and Medium Business Development Agency (SMBDA) has provided appropriate state support for founding "Cool Sandwich", which will produce and sell branded and packaged sandwiches. Thus, SMBDA provided support and services in the fields of advice on founding “Cool Sandwich”, coordination with public and private institutions, forming qualified staff, and marketing.
The company's products are packed in food-grade cardboard boxes, refrigerated trucks are used for safe transportation.
Ready packaged sandwiches are sold in several large shopping centers and over 20 retail chains in Baku. These products will soon be sold in not only Baku but also other regions of the country.
The enterprise will not only produce new and healthy food products in the “Fast food” sector but also contribute to employment.