KOBİA və Ukraynanın İnvestisiyaların Təşviqi və Dəstəklənməsi İdarəsi arasında Memorandum imzalanıb
Yanvarın 14-də Ukraynanın paytaxtı Kiyev şəhərində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və Ukraynanın İnvestisiyaların Təşviqi və Dəstəklənməsi İdarəsi ("Ukraine Invest") arasında Əməkdaşlıq Memorandumu imzalanıb.
Sənədi KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və Ukraynanın İnvestisiyaların Təşviqi və Dəstəklənməsi İdarəsinin Baş icraçı direktoru Sergey Tsivkaç imzalayıblar.
Sənəd Azərbaycan və Ukrayna sahibkarları arasında qarşılıqlı investisiya fəaliyyətinin təşviqi məqsədilə potensial investisiya layihələrinin və digər sahələr üzrə məlumat, KOB-lara xidmət üzrə təcrübə mübadiləsini, sahibkarlar üçün qarşılıqlı tanıtım tədbirlərinin təşkili kimi istiqamətlərdə əməkdaşlığı nəzərdə tutur.

Меморандум о сотрудничестве был подписан между Агентством развития малого и среднего бизнеса (АРМСБ ) и Департаментом продвижения и поддержки инвестиций Украины (Ukraine Invest) 14 января в Киеве, Украина.
Документ подписали председатель правления АРМСБ Орхан Mаммадов и главный исполнительный директор Департамента продвижения и поддержки инвестиций Украины Сергей Цивкач.
Документ предусматривает сотрудничество между азербайджанскими и украинскими предпринимателями в целях поощрения взаимной инвестиционной деятельности, обмена информацией о потенциальных инвестиционных проектах и других направлениях, обмена опытом оказания услуг МСП, организации взаимных рекламных мероприятий для предпринимателей.