KOBİA və Ukraynanın İnvestisiyaların Təşviqi və Dəstəklənməsi İdarəsi arasında Memorandum imzalanıb
Yanvarın 14-də Ukraynanın paytaxtı Kiyev şəhərində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və Ukraynanın İnvestisiyaların Təşviqi və Dəstəklənməsi İdarəsi ("Ukraine Invest") arasında Əməkdaşlıq Memorandumu imzalanıb.
Sənədi KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və Ukraynanın İnvestisiyaların Təşviqi və Dəstəklənməsi İdarəsinin Baş icraçı direktoru Sergey Tsivkaç imzalayıblar.
Sənəd Azərbaycan və Ukrayna sahibkarları arasında qarşılıqlı investisiya fəaliyyətinin təşviqi məqsədilə potensial investisiya layihələrinin və digər sahələr üzrə məlumat, KOB-lara xidmət üzrə təcrübə mübadiləsini, sahibkarlar üçün qarşılıqlı tanıtım tədbirlərinin təşkili kimi istiqamətlərdə əməkdaşlığı nəzərdə tutur.

A Memorandum of Cooperation was signed between the Small and Medium Business Development Agency (SMBDA) and the Investment Promotion and Support Department of Ukraine (Ukraine Invest) on January 14 in Kyiv, Ukraine.
The document was signed by the Chairman of the Board of SMBDA Orkhan Mammadov and the Chief Executive Officer of the Investment Promotion and Support Department of Ukraine Sergey Tsivkach.
The document envisages cooperation between Azerbaijani and Ukrainian entrepreneurs in order to promote mutual investment activities, exchange of information on potential investment projects and other areas, exchange of experience in providing services to SMEs, organization of mutual promotional events for entrepreneurs.