Azərbaycan məhsulları Beynəlxalq Qida və İçki Sərgisində nümayiş olunur
Yanvarın 18-də Türkiyənin Antalya şəhərində 28-ci Beynəlxalq Qida və İçki Sərgisi öz işinə başlayıb.
Sərgidə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkil etdiyi xüsusi stenddə Azərbaycan sahibkarlarının məhsulları nümayiş olunur. Stendimizdə quru meyvələr, təbii sıxım yağlar, konservləşdirilmiş məhsullar, meyvə şirələri, kofe və çay, giləmeyvələr, zəfəran və ondan hazırlanmış müxtəlif məhsullar, çərəzlər, şirniyyat, şokolad və digər qida məhsulları təqdim edilir. Ümumilikdə Azərbaycanı sərgidə 15 mikro və kiçik sahibkar təmsil edir.
Sərgi çərçivəsində Azərbaycan sahibkarları istehsal etdikləri məhsulları nümayiş etdirməklə yanaşı, Türkiyə və digər ölkələrin iş adamları ilə məhsul satışı və yeni əməkdaşlıq imkanlarına dair müzakirələr aparacaqlar.
Qeyd edək ki, sərgidə Türkiyənin 81 regionundan və 50-ə yaxın xarici ölkədən 450-dən çox sahibkar məhsul və xidmətlərini təqdim edir. Sərgi yanvarın 21-dək davam edəcəkdir.

18 января в турецком городе Анталья стартовала 28-я Международная выставка продуктов питания и напитков.
Продукция азербайджанских предпринимателей представлена на специальном стенде, организованном Агентством по развитию малого и среднего бизнеса (АРМСБ). На нашем стенде представлены сухофрукты, натуральные прессованные масла, консервы, фруктовые соки, кофе и чай, ягоды, шафран и различные изделия из него, печенье, конфеты, шоколад и другие продукты питания. Азербайджан на выставке представляют 15 микро- и малых предпринимателей.
В ходе выставки азербайджанские предприниматели продемонстрируют свою продукцию, а также обсудят продажи продуктов и новые возможности сотрудничества с бизнесменами из Турции и других стран.
Следует отметить, что на выставке свою продукцию и услуги представляют более 450 предпринимателей из 81 региона Турции и около 50 зарубежных стран. Выставка продлится до 21 января.