Azərbaycan məhsulları Beynəlxalq Qida və İçki Sərgisində nümayiş olunur
Yanvarın 18-də Türkiyənin Antalya şəhərində 28-ci Beynəlxalq Qida və İçki Sərgisi öz işinə başlayıb.
Sərgidə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkil etdiyi xüsusi stenddə Azərbaycan sahibkarlarının məhsulları nümayiş olunur. Stendimizdə quru meyvələr, təbii sıxım yağlar, konservləşdirilmiş məhsullar, meyvə şirələri, kofe və çay, giləmeyvələr, zəfəran və ondan hazırlanmış müxtəlif məhsullar, çərəzlər, şirniyyat, şokolad və digər qida məhsulları təqdim edilir. Ümumilikdə Azərbaycanı sərgidə 15 mikro və kiçik sahibkar təmsil edir.
Sərgi çərçivəsində Azərbaycan sahibkarları istehsal etdikləri məhsulları nümayiş etdirməklə yanaşı, Türkiyə və digər ölkələrin iş adamları ilə məhsul satışı və yeni əməkdaşlıq imkanlarına dair müzakirələr aparacaqlar.
Qeyd edək ki, sərgidə Türkiyənin 81 regionundan və 50-ə yaxın xarici ölkədən 450-dən çox sahibkar məhsul və xidmətlərini təqdim edir. Sərgi yanvarın 21-dək davam edəcəkdir.

The 28th International Food and Beverage Exhibition opened in Antalya, Turkey on January 18.
At the Exhibition the products of Azerbaijani entrepreneurs are displayed at a special stand organized by the Small and Medium Business Development Agency (SMBDA). Our stand presents dried fruits, natural pressed oils, canned goods, fruit juices, coffee and tea, berries, saffron and various products made from it, cookies, sweets, chocolate and other food products. In total, Azerbaijan is represented at the exhibition by 15 micro and small entrepreneurs.
During the exhibition, Azerbaijani entrepreneurs will demonstrate their products, as well as discuss product sales and new opportunities for cooperation with businessmen from Turkey and other countries.
It should be noted that more than 450 entrepreneurs from 81 regions of Turkey and about 50 foreign countries present their products and services at the exhibition. The exhibition will last until January 21.