Yerli sahibkarlar beynəlxalq geyim, moda və tekstil sərgisində iştirak edib
Fevralın 9-11-də Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilmiş “İstanbul Fashion Connection” Beynəlxalq geyim, moda və tekstil sərgisində Azərbaycanın mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri də öz məhsul və xidmətlərini təqdim ediblər.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) dəstəyi ilə istehsalçılar tərəfindən "Made in Azerbaijan" stendində müxtəlif geyimlər, uniformalar, çanta və aksesuarlar, parçalar, Azərbaycan kəlağayısı və digər məhsullar nümayiş olunub. Ümumilikdə Azərbaycanı sərgidə 21 mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyekti təmsil edib.
Sərgi çərçivəsində Azərbaycan sahibkarları istehsal etdikləri məhsulları nümayiş etdirməklə yanaşı, Türkiyə və digər ölkələrin iş adamları ilə əməkdaşlıq imkanlarına dair müzakirələr aparıblar.

Local entrepreneurs took part in an international exhibition of clothing, fashion and textiles
Azerbaijani micro and small businesses also presented their products and services at the Istanbul Fashion Connection International Clothing, Fashion and Textile Exhibition held in Istanbul, Turkey on February 9-11.
With the support of the Small and Medium Business Development Agency (SMBDA), the manufacturers demonstrated a variety of clothing, uniforms, bags and accessories, fabrics, Azerbaijani kalagai and other products at the "Made in Azerbaijan" stand. In total, Azerbaijan was represented at the exhibition by 21 micro, small and medium enterprises.
During the exhibition, Azerbaijani entrepreneurs demonstrated their products and discussed opportunities for cooperation with businessmen from Turkey and other countries.