Yerli sahibkarlar beynəlxalq geyim, moda və tekstil sərgisində iştirak edib
Fevralın 9-11-də Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilmiş “İstanbul Fashion Connection” Beynəlxalq geyim, moda və tekstil sərgisində Azərbaycanın mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri də öz məhsul və xidmətlərini təqdim ediblər.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) dəstəyi ilə istehsalçılar tərəfindən "Made in Azerbaijan" stendində müxtəlif geyimlər, uniformalar, çanta və aksesuarlar, parçalar, Azərbaycan kəlağayısı və digər məhsullar nümayiş olunub. Ümumilikdə Azərbaycanı sərgidə 21 mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyekti təmsil edib.
Sərgi çərçivəsində Azərbaycan sahibkarları istehsal etdikləri məhsulları nümayiş etdirməklə yanaşı, Türkiyə və digər ölkələrin iş adamları ilə əməkdaşlıq imkanlarına dair müzakirələr aparıblar.

Азербайджанский микро- и малый бизнес также представил свою продукцию и услуги на Международной выставке одежды, моды и текстиля Istanbul Fashion Connection, которая прошла в Стамбуле, Турция, 9-11 февраля.
При поддержке Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (АРМСБ) на стенде «Сделано в Азербайджане» производители продемонстрировали разнообразную одежду, униформу, сумки и аксессуары, ткани, азербайджанские кялагаи и другую продукцию. Всего Азербайджан был представлен на выставке 21 микро-, малым и средним предприятием.
В ходе выставки азербайджанские предприниматели продемонстрировали свою продукцию и обсудили возможности сотрудничества с бизнесменами из Турции и других стран.