Dubayda keçirilən İllik İnvestisiya Toplantısı çərçivəsində təşkil olunmuş sərgidə Azərbaycanın investisiya potensialı təqdim olunur
Martın 29-da Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində "Parlaq gələcək üçün davamlı innovasiyalara investisiyaların yatırılması" mövzusunda 11-ci İllik İnvestisiya Toplantısı (Annual İvestment Meeting – AİM) öz işinə başlayıb.
İllik İnvestisiya Toplantısı çərçivəsində təşkil olunmuş sərgidə digər ölkələrlə yanaşı, Azərbaycan da təmsil olunur. Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə stendimizdə Azərbaycan iqtisadiyyatına, ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühitinə dair məlumatlar yerləşdirilib. Ölkə stendimizdə həmçinin, 44 günlük Vətən müharibəsi nəticəsində işğaldan azad edilmiş Azərbaycan ərazilərinin potensialı və investisiya qoyuluşu imkanları barədə məlumat verilir.
Bu gün Azərbaycan Respublikasının əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev, ekologiya və təbii sərvətlər naziri Muxtar Babayev, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, Rusiya Federasiyası Tatarıstan Respublikasının prezidenti Rustam Minnixanov Azərbaycan stendində olublar.
Azərbaycan stendi martın 31-dək ziyarətçilərə açıq olacaqdır.
Qeyd edək ki, 2011-ci ildən etibarən hər il keçirilən və dünyanın müxtəlif ölkələrindən rəsmi şəxsləri, iş adamlarını, investorları bir araya gətirən İllik İnvestisiya Toplantısı sahibkarlığın inkişafı üçün investisiya imkanlarının, sərmayələrin təşviqi tendensiyalarının və bu sahədə əməkdaşlığın müzakirə olunması, təcrübə mübadiləsi və yeni əlaqələrin qurulması baxımından əlverişli platformadır. Tədbir çərçivəsində bir sıra istiqamətlər, o cümlədən mikro və kiçik sahibkarların dəstəklənməsi, onların iqtisadiyyatlarda rolunun artırılması sahəsində də müzakirələr aparılır.

Azerbaijan's investment potential is presented at the exhibition organized as part of the Annual Investment Meeting in Dubai
The 11th Annual Investment Meeting (AIM) on "Investing in Sustainable Innovation for a Thriving Future" kicked off on March 29 in Dubai, United Arab Emirates.
Along with other countries, Azerbaijan is represented at the exhibition organized as part of the Annual Investment Meeting.
Organized by the Small and Medium Business Development Agency of the Republic of Azerbaijan (SMBDA), our stand contains information on the Azerbaijani economy, the favorable business and investment climate created in our country. Our country stand also provides information on the potential and investment opportunities of Azerbaijani territories liberated from occupation as a result of the 44-day Patriotic War.
Today, Minister of Labor and Social Protection of the Population of the Republic of Azerbaijan Sahil Babayev, Minister of Ecology and Natural Resources Mukhtar Babayev, Chairman of the State Agency for Citizen Services and Social Innovations under the President of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev, President of the Republic of Tatarstan Rustam Minnikhanov visited the Azerbaijani stand.
The Azerbaijani stand will be open to visitors until March 31.
It should be noted that the Annual Investment Meeting, which has been held annually since 2011 and brings together officials, businessmen and investors from around the world, and is a convenient platform in terms of discussing investment opportunities for business development, investment promotion trends and cooperation in this field, exchange of experience and building new relationships. The event also discusses a number of areas, including the support of micro and small entrepreneurs, increasing their role in the economy.