KOB Fest - sərgi-satış yarmarkasında iştirak etmək istəyən sahibkarların nəzərinə!
25-26 aprel tarixlərində “İçərişəhər”də (Qoşa Qala Meydanı) təşkil olunacaq ilk KOB Fest - sərgi-satış yarmarkasına müraciətlərin qəbulu davam edir.
Yarmarkada məhsul və xidmətlərini təqdim etmək istəyən mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri müvafiq müraciət formasını dolduraraq elektron qaydada Agentliyə müraciət edə bilərlər: https://smb.gov.az/az/contact-form/exhibition-form/1
Müraciətlərin qəbulu 18 aprel, saat 00:00-da başa çatacaqdır.
Qeyd edək ki, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə keçiriləcək KOB Fest – sərgi-satış yarmarkası 25 aprel – Sahibkarlar Gününə həsr olunacaq. Yarmarkada müxtəlif qida və qeyri-qida məhsulları, sənətkarların və yaradıcı şəxslərin əl işlərinin satışı həyata keçiriləcək. Ənənəvi sərgi-satış yarmarkalarından fərqli olaraq, “KOB Fest”də təkcə istehsalla məşğul olan sahibkarlar deyil, istehlakçılara müxtəlif xidmətlər təqdim edən KOB subyektləri və startaplar da təmsil oluna bilərlər. Yarmarka çərçivəsində həmçinin, sahibkarlar arasında “B2B” görüşlər keçiriləcək, biznes xidmətlər göstəriləcək, eləcə də mədəni-əyləncəli proqram, yaradıcı şəxslər və sənətkarlar tərəfindən master-klasslar təşkil olunacaq. Yarmarkada mikro və kiçik sahibkarların iştirakı üçün ödəniş nəzərdə tutulmur.
Bakı ilə yanaşı, növbəti aylarda ölkənin digər şəhər və rayonlarında da KOB Fest – sərgi-satış yarmarkalarının keçirilməsi nəzərdə tutulur.

SME Fest - for entrepreneurs who want to participate in the exhibition-sale fair!
The reception of applications for the first SME Fest - exhibition-sale fair, which will be held on April 25-26 in "Icheri Sheher" (Double Tower Square), continues.
Micro and small business entities wishing to present their products and services at the fair can apply to the Agency electronically by filling out the relevant application form: https://smb.gov.az/az/contact-form/exhibition-form/1
The deadline for applications is April 18, at 00:00.
It should be noted that the SME Fest, organized by the Small and Medium Business Development Agency (SMBDA), will be dedicated to April 25 - Entrepreneurs' Day. The fair will sell a variety of food and non-food products, handicrafts of artists and creators. Unlike traditional trade fairs, SME Fest can represent not only entrepreneurs engaged in production, but also SME entities and startups that provide various services to consumers. The fair will also include B2B meetings between entrepreneurs, business services, as well as cultural and entertainment programs, master classes by creative people and artists. There is no fee for the participation of micro and small entrepreneurs in the fair.
Along with Baku, SME Fest - exhibition and sales fairs are planned to be held in other cities and regions of the country in the coming months.