KOB Fest - sərgi-satış yarmarkasında iştirak etmək istəyən sahibkarların nəzərinə!
25-26 aprel tarixlərində “İçərişəhər”də (Qoşa Qala Meydanı) təşkil olunacaq ilk KOB Fest - sərgi-satış yarmarkasına müraciətlərin qəbulu davam edir.
Yarmarkada məhsul və xidmətlərini təqdim etmək istəyən mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri müvafiq müraciət formasını dolduraraq elektron qaydada Agentliyə müraciət edə bilərlər: https://smb.gov.az/az/contact-form/exhibition-form/1
Müraciətlərin qəbulu 18 aprel, saat 00:00-da başa çatacaqdır.
Qeyd edək ki, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə keçiriləcək KOB Fest – sərgi-satış yarmarkası 25 aprel – Sahibkarlar Gününə həsr olunacaq. Yarmarkada müxtəlif qida və qeyri-qida məhsulları, sənətkarların və yaradıcı şəxslərin əl işlərinin satışı həyata keçiriləcək. Ənənəvi sərgi-satış yarmarkalarından fərqli olaraq, “KOB Fest”də təkcə istehsalla məşğul olan sahibkarlar deyil, istehlakçılara müxtəlif xidmətlər təqdim edən KOB subyektləri və startaplar da təmsil oluna bilərlər. Yarmarka çərçivəsində həmçinin, sahibkarlar arasında “B2B” görüşlər keçiriləcək, biznes xidmətlər göstəriləcək, eləcə də mədəni-əyləncəli proqram, yaradıcı şəxslər və sənətkarlar tərəfindən master-klasslar təşkil olunacaq. Yarmarkada mikro və kiçik sahibkarların iştirakı üçün ödəniş nəzərdə tutulmur.
Bakı ilə yanaşı, növbəti aylarda ölkənin digər şəhər və rayonlarında da KOB Fest – sərgi-satış yarmarkalarının keçirilməsi nəzərdə tutulur.

SME Fest - для предпринимателей, желающих принять участие в выставке-продаже!
Продолжается прием заявок на первый SME Fest - выставка-продажа, которая пройдет 25-26 апреля в "Ичери Шехер" (Площадь Двойной Башни).
Субъекты микро- и малого бизнеса, желающие представить свои товары и услуги на ярмарке, могут обратиться в Агентство в электронном виде, заполнив соответствующую форму заявки: https://smb.gov.az/az/contact-form/exhibition-form/1
Крайний срок подачи заявок – 18 апреля, 00:00.
Отметим, что SME Fest, организованный Агентством по развитию малого и среднего бизнеса (АРМСБ), будет посвящен 25 апреля – Дню предпринимателей. На ярмарке будут продаваться разнообразные продовольственные и непродовольственные товары, изделия ручной работы художников и творческих людей. В отличие от традиционных ярмарок, SME Fest может представлять не только предпринимателей, занимающихся производством, но и субъекты МСП и стартапы, оказывающие различные услуги потребителям. В рамках ярмарки также состоятся B2B-встречи предпринимателей, бизнес-услуги, а также культурно-развлекательные программы, мастер-классы творческих людей и художников. Плата за участие микро- и малых предпринимателей в ярмарке не взимается.
Наряду с Баку SME Fest - выставки и ярмарки-продажи в ближайшие месяцы планируется провести в других городах и регионах страны.