KOBİA və İordaniyanın Sənaye Palatası arasında memorandum imzalanıb
İordaniyaya səfər çərçivəsində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov İordaniyanın Sənaye Palatasının sədri Fathi Al-Jagber ilə görüşüb.
Görüşdə ölkələrimiz arasında ticarət əlaqələrinə və bu istiqamətdə iş adamları arasında əməkdaşlıq perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb, Palatanın rəhbərliyi və İordaniya iş adamları Azərbaycana səfərə dəvət olunub.
Görüş çərçivəsində KOBİA və İordaniya Sənaye Palatası arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Sənəd sahibkarlıq sahəsində məlumat və təcrübə mübadiləsi, iş adamları arasında əlaqələrin təşviqi, birgə tədbirlərin və görüşlərin, qarşılıqlı biznes missiyaların təşkili kimi məsələləri əhatə edir.

During his visit to Jordan, Chairman of the Board of the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) Orkhan Mammadov met with Chairman of the Jordan Chamber of Industry Fathi Al-Jagber.
The sides exchanged views on trade relations between the two countries and prospects for cooperation between businessmen in this direction, and the leadership of the Chamber and Jordanian businessmen were invited to visit Azerbaijan.
During the meeting, KOBİA and the Jordan Chamber of Industry signed a Memorandum of Understanding on cooperation. The document covers issues such as the exchange of information and experience in the field of entrepreneurship, the promotion of business contacts, the organization of joint events and meetings, and mutual business missions.