KOBİA və İordaniyanın Sənaye Palatası arasında memorandum imzalanıb
İordaniyaya səfər çərçivəsində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov İordaniyanın Sənaye Palatasının sədri Fathi Al-Jagber ilə görüşüb.
Görüşdə ölkələrimiz arasında ticarət əlaqələrinə və bu istiqamətdə iş adamları arasında əməkdaşlıq perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb, Palatanın rəhbərliyi və İordaniya iş adamları Azərbaycana səfərə dəvət olunub.
Görüş çərçivəsində KOBİA və İordaniya Sənaye Palatası arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Sənəd sahibkarlıq sahəsində məlumat və təcrübə mübadiləsi, iş adamları arasında əlaqələrin təşviqi, birgə tədbirlərin və görüşlərin, qarşılıqlı biznes missiyaların təşkili kimi məsələləri əhatə edir.

Подписан меморандум между KOBİA и Промышленной палатой Иордании
В ходе визита в Иорданию председатель правления Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) Орхан Маммадов встретился с председателем Промышленной палаты Иордании Фатхи Аль-Джагбером.
Стороны обменялись мнениями о торговых отношениях между двумя странами и перспективах сотрудничества предпринимателей в этом направлении, а руководство Палаты и иорданские бизнесмены были приглашены посетить Азербайджан.
В ходе встречи был подписан Меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве между KOBİA и Промышленной палатой Иордании. Документ затрагивает такие вопросы, как обмен информацией и опытом в сфере предпринимательства, продвижение деловых контактов, организация совместных мероприятий и встреч, взаимных бизнес-миссий.