İordaniya-Azərbaycan İqtisadiyyat və İnvestisiya Forumu keçirilib
İordaniyanın paytaxtı Əmman şəhərində İordaniya-Azərbaycan İqtisadiyyat və İnvestisiya Forumu keçirilib. Tədbir Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə Azərbaycan iş adamlarının İordaniyaya işgüzar səfəri çərçivəsində təşkil olunub.
İordaniya İş Adamları Assosiasiyasının (JBA) təşkilatçılığı ilə keçirilmiş forumda Azərbaycan tərəfindən kənd təsərrüfatı, turizm, otelçilik, səhiyyə və təhsil sahələrində fəaliyyət göstərən iş adamları iştirak ediblər. İordaniya tərəfi də biznes forumda müvafiq sahələrdə fəaliyyət göstərən iş adamları ilə təmsil olunub.
Forumda İordaniyanın investisiya naziri Kheiry Amr, KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, İordaniya İş Adamları Assosiasiyasının sədri Hamdi Tabbaa, Azərbaycan Respublikasının İordaniyadakı səfiri Eldar Səlimov və İordaniyanın ölkəmizdəki səfiri Sami Asem Ğoşeh müvafiq olaraq ölkələrimiz arasındakı iqtisadi-ticarət əlaqələrinə, biznes və investisiya potensialına, birgə əməkdaşlıq imkanlarına dair fikir və təkliflərini bölüşüblər.
Sonra Azərbaycanda biznesi dəstəkləyən qurumların – KOBİA, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi (AZPROMO), Azərbaycan Sahibkarlar Təşkilatları Milli Konfederasiyası, Azərbaycan Nar İstehsalçıları və İxracatçıları Assosiasiyası, Azərbaycan Qida və İçki İstehsalçıları Assosiasiyasının nümayəndələri və iş adamları biznes və ticarət sahəsində əməkdaşlıq perspektivləri, Azərbaycanda biznes imkanları, iş adamlarının şəbəkələşməsi barədə təqdimatlarla çıxış ediblər.
İordaniyanın İnvestisiya Nazirliyi, Sosial İnvestisiyaların Müdafiəsi Fondu, İordaniyanın Azad İnkişaf Zonaları Qrupu tərəfindən bu ölkənin biznes imkanları, əməkdaşlıq üçün sektorlar, Azərbaycan sahibkarları ilə birgə layihələrin icrası barədə məlumat verilib.
Forum çərçivəsində KOBİA və İordaniya İş Adamları Assosiasiyası arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.

Состоялся Иордано-азербайджанский экономический и инвестиционный форум
Иордано-азербайджанский экономический и инвестиционный форум состоялся в Аммане, Иордания. Мероприятие организовано Агентством по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) в рамках рабочего визита азербайджанских предпринимателей в Иорданию.
В форуме, организованном Ассоциацией бизнесменов Иордании (JBA), приняли участие азербайджанские бизнесмены, работающие в сфере сельского хозяйства, туризма, гостиничного бизнеса, здравоохранения и образования. Иорданская сторона также была представлена на бизнес-форуме бизнесменами, работающими в соответствующих сферах.
В форуме министр инвестиций Иордании Хейри Амр, председатель правления KOBİA Орхан Маммадов, председатель Ассоциации бизнесменов Иордании Хамди Таббаа, посол Азербайджанской Республики в Иордании Эльдар Салимов и посол Иордании в Азербайджане Сами Асем Гоше обменялись мнениями и предложениями по торгово-экономическим отношениям между нашими странами, деловому и инвестиционному потенциалу, возможностям совместного сотрудничества.
Затем представители и бизнесмены организаций поддержки бизнеса в Азербайджане - KOBİA, Фонд поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO), Национальная конфедерация организаций предпринимателей (работодателей) Азербайджанской Республики,  Азербайджанская ассоциация производителей и экспортеров граната, Азербайджанская ассоциация производителей продуктов питания и напитков выступили с презентациями о перспективах сотрудничества в сфере бизнеса и торговли, деловых возможностях в Азербайджане, нетворкинге предпринимателей.
Министерство инвестиций Иордании, Социальный фонд защиты инвестиций и Иорданская группа зон свободного развития предоставили информацию о бизнес-возможностях страны, секторах сотрудничества и реализации совместных проектов с азербайджанскими предпринимателями.
В рамках форума был подписан Меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве между KOBİA и Ассоциацией бизнесменов Иордании.