İnvestorlara təqdim etmək üçün KOB subyektlərindən investisiya layihələri qəbul olunur
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) yerli layihələrə investisiyaların cəlb olunması məqsədilə KOB subyektlərindən layihələr qəbul edir.
İnvestisiya layihələri ixracyönümlü və idxalı əvəz edən, yüksək keyfiyyətli, rəqabətqabiliyyətli məhsulların istehsalını nəzərdə tutmaqla, qeyri-neft sektorunun prioritet istiqamətlərini əhatə etməli, yeni müəssisələrin yaradılmasını və ya innovativ alətlərin tətbiqi ilə mövcud müəssisələrin və bizneslərin yenidən qurulmasını təmin etməlidir.
KOB subyektlərindən daxil olan layihələr ekspertlər tərəfindən qiymətləndiriləcək, prioritet istiqamətlərə uyğun olan layihələrin maliyyə göstəriciləri qısa və uzunmüddətli dövrlər üçün təhlil edilərək həmin layihələr üzrə maliyyə modelləri qurulmaqla yeni formada işlənib hazırlanacaqdır.
Yekun investisiya layihələri KOBİA tərəfindən maraqlı investorlara təqdim ediləcəkdir.
Müraciət etmək istəyən KOB subyektlərindən müraciət formasını doldurmaqla 3 iyun 2022-ci il tarixinədək göndərmələri (e-mail: project@investbaku.az) xahiş olunur.

Investment projects are accepted from SMEs to be presented to investors
The Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) accepts projects from SMEs to attract investment in local projects.
Investment projects should cover the priorities of the non-oil sector, including the production of export-oriented and import-substituting, high-quality, competitive products, and ensuring the establishment of new enterprises or the restructuring of existing enterprises and businesses using innovative tools.
The projects submitted by SMEs will be evaluated by experts, the financial indicators of the projects corresponding to the priority areas will be analyzed for short and long term periods and financial models for those projects will be developed in a new form.
The final investment projects will be presented by KOBİA to interested investors.
SME entities wishing to apply are asked to fill in the application form and send it by June 3, 2022 (e-mail: project@investbaku.az).