İnvestorlara təqdim etmək üçün KOB subyektlərindən investisiya layihələri qəbul olunur
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) yerli layihələrə investisiyaların cəlb olunması məqsədilə KOB subyektlərindən layihələr qəbul edir.
İnvestisiya layihələri ixracyönümlü və idxalı əvəz edən, yüksək keyfiyyətli, rəqabətqabiliyyətli məhsulların istehsalını nəzərdə tutmaqla, qeyri-neft sektorunun prioritet istiqamətlərini əhatə etməli, yeni müəssisələrin yaradılmasını və ya innovativ alətlərin tətbiqi ilə mövcud müəssisələrin və bizneslərin yenidən qurulmasını təmin etməlidir.
KOB subyektlərindən daxil olan layihələr ekspertlər tərəfindən qiymətləndiriləcək, prioritet istiqamətlərə uyğun olan layihələrin maliyyə göstəriciləri qısa və uzunmüddətli dövrlər üçün təhlil edilərək həmin layihələr üzrə maliyyə modelləri qurulmaqla yeni formada işlənib hazırlanacaqdır.
Yekun investisiya layihələri KOBİA tərəfindən maraqlı investorlara təqdim ediləcəkdir.
Müraciət etmək istəyən KOB subyektlərindən müraciət formasını doldurmaqla 3 iyun 2022-ci il tarixinədək göndərmələri (e-mail: project@investbaku.az) xahiş olunur.

Принимаются инвестиционные проекты от МСП для представления инвесторам
Агентство по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) принимает проекты от МСП для привлечения инвестиций в местные проекты.
Инвестиционные проекты должны охватывать приоритеты ненефтяного сектора, в том числе производство экспортоориентированной и импортозамещающей, качественной, конкурентоспособной продукции, а также создание новых предприятий или реструктуризацию действующих предприятий и бизнесов с использованием инновационных инструментов.
Проекты, представленные МСП, будут оценены экспертами, финансовые показатели проектов, соответствующих приоритетным направлениям, будут проанализированы на краткосрочный и долгосрочный периоды, а финансовые модели для этих проектов будут разработаны в новой форме.
Окончательные инвестиционные проекты будут представлены KOBİA заинтересованным инвесторам.
Субъектам МСП, желающим подать заявку, предлагается заполнить форму заявки и отправить ее до 3 июня 2022 года (электронная почта: project@investbaku.az).