“İnvestisiya səyahəti” tədbiri bu dəfə Gəncədə
Mərkəzi Bank, Bakı Fond Birjası, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və investisiya şirkətlərinin iştirakı ilə Gəncə şəhərində "İnvestisiya səyahəti" tədbiri təşkil olunub. Azərbaycan Texnolgiya Universitetində keçirilmiş tədbirdə regionda fəaliyyət göstərən biznes subyektləri kapital bazarı və Bakı Fond Birjasında listinqin üstünlükləri barədə məlumatlandırılıb. Tədbirdə qiymətli kağızlar bazarına dair məlumatlılıq səviyyəsinin yüksəldilməsi, regionlarda bu sahəyə marağın artırılması və biznes ictimaiyyətinin diqqətinin kapital bazarına yönəldilməsi istiqamətində təqdimatlar keçirilib, kapital bazarlarından yararlanmaq istiqamətində qarşılıqlı interaktiv müzakirələr aparılıb, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Həmçinin, tədbir çərçivəsində investisiya şirkətləri tərəfindən kapital bazarı vasitəsilə maliyyələşməyə marağı olan biznes subyektlərinin təsərrüfatlarına yerində baxış keçirilib, onların maliyyələşmə imkanları dəyərləndirilib.
Qeyd edək ki, bu, sayca dördüncü belə tədbirdir. Bundan əvvəl "İnvestisiya səyahəti" tədbiri Xaçmaz, Lənkəran və Yevlax şəhərlərində təşkil olunub. Mütəmadi olaraq keçirilən investisiya səyahəti tədbirlərinin məqsədi regionlarda fəaliyyət göstərən biznes subyektlərini alternativ maliyyələşmə mənbəyi olan qiymətli kağızlar bazarı barədə məlumatlandırmaqdır.

An "Investment Journey" event was organized in Ganja with the participation of the Central Bank, Baku Stock Exchange, Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) and investment companies. At the event held at the Azerbaijan University of Technology, business entities operating in the region were informed about the capital market and the advantages of listing on the Baku Stock Exchange. The event featured presentations to raise awareness of the securities market, increase interest in this area in the regions and draw the attention of the business community to the capital market, interactive discussions on the use of capital markets, and answered questions from participants.
The event also included an on-site inspection of the farms of business entities interested in financing by investment companies through the capital market, and their financing opportunities were assessed.
It should be noted that this is the fourth such event. Earlier, the "Investment Journey" event was organized in Khachmaz, Lankaran and Yevlakh. The purpose of regular investment travel events is to inform businesses operating in the regions about the securities market as an alternative source of funding.