“Biznesdə Qadınların Gücü” layihəsinə müraciətlərin qəbulu davam edir
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və “Rabitəbank” ASC-nin təşəbbüsü və təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası və Azərbaycanda Qadın Sahibkarlığının İnkişafı Assosiasiyasının (AQSİA) tərəfdaşlığı ilə “Biznesdə Qadınların Gücü” layihəsinə müraciətlərin qəbulu davam edir.
17 oktyabrdan start götürən layihəyə müxtəlif sahələr (qida, tekstil, turizm, təhsil və digər) üzrə KOB subyekti olan qadın sahibkarlar müraciət etməkdədir. Layihədə iştirak etmək üçün daha çox bölgələrdə fəaliyyət göstərən qadın sahibkarlar maraqlıdırlar.
Layihə çərçivəsində Qax rayonunda 60 nəfər qadının iştirakı ilə məlumatlandırıcı tədbir keçirilib.
Qeyd edək ki, “Biznesdə Qadınların Gücü” layihəsinin məqsədi qadın sahibkarların ölkə iqtisadiyyatındakı rolunun artırılmasına dəstək göstərmək, onların işgüzar fəallığının artırılması, maarifləndirmə və güzəştli maliyyə resurslarına çıxış imkanlarının genişləndirilməsi istiqamətində əlaqələrin qurulmasına şərait yaradılmasıdır. Layihə 2022-ci ilin oktyabr ayından 2023-cü ilin mart ayına qədər olan dövrü əhatə edir. Layihənin sonunda layihənin icrası prosesinə cəlb edilmiş qadın sahibkarların təqdim etdiyi ən yaxşı 3 layihə seçilərək, qaliblərə bizneslərinə dəstək üçün pul mükafatları (1-ci yer 5000 AZN, 2-ci yer 3000 AZN, 3-cü yer 2000 AZN) təqdim ediləcək. Eyni zamanda layihə çərçivəsində qadın sahibkarlar üçün müxtəlif mövzularda təlimlər, istehsalat təcrübəsi, “netvörkinq” tədbirləri təşkil ediləcəkdir.
Layihəyə müraciətlərin qəbulu 9 dekabr 2022-ci il saat 18.00-dək davam edəcək. Layihədə iştirak etmək istəyən qadın sahibkarlar aşağıdakı linkə daxil olaraq, müraciət edə bilərlər: https://bit.ly/3iGusBu
Əlavə məlumat üçün: Aygün Əhmədova, e-mail: aygun.ahmadova@smb.gov.az, telefon: (+994) 55 792 24 26.

Принимаются заявки на проект “Сила женщин в бизнесе” по инициативе и организации Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) и ОАО “Рабитабанк”, в партнерстве с Национальной конфедерацией организаций предпринимателей (работодателей) Азербайджанской Республики и Ассоциацией развития женского предпринимательства в Азербайджане (AQSİA).
Женщины-предприниматели, являющиеся МСП в различных областях (продукты питания, текстиль, туризм, образование и другие), подают заявки на участие в проекте, который стартовал 17 октября. Женщины-предприниматели, работающие в регионах, более заинтересованы в участии в проекте.
В рамках проекта с участием 60 женщин было проведено информативное мероприятие в Гахском районе.
Следует отметить, что проект “Сила женщин в бизнесе” направлен на повышение роли женщин-предпринимателей в национальной экономике, повышение их деловой активности, развитие отношений, направленных на продвижение образования, расширение доступа к финансовым ресурсам с льготным режимом. Проект охватывает период с октября 2022 года по март 2023 года. По завершении проекта будут выбраны 3 лучших проекта, представленных женщинами-предпринимателями, участвовавшими в процессе реализации проекта, а победители получат денежные вознаграждения для развитии своих предприятий (1-е место 5000 манатов, 2-е место 3000 манатов, 3-е место 2000 манатов). Вместе с тем, в рамках проекта для женщин-предпринимателей будут организованы тренинги, производственный опыт, «нетворкинговые» мероприятия.
Заявки на проект принимаются до 9 декабря 2022 года до 18.00. Женщины-предприниматели, заинтересованные в участии в проекте, могут пройти по следующей ссылке, чтобы подать заявку: https://bit.ly/3iGusBu
Для дополнительной информации: Айгюн Ахмедова, электронная почта: aygun.ahmadova@smb.gov.az, телефон: (+994) 55 792 24 26.