“Biznesdə Qadınların Gücü” layihəsinə müraciətlərin qəbulu davam edir
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və “Rabitəbank” ASC-nin təşəbbüsü və təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası və Azərbaycanda Qadın Sahibkarlığının İnkişafı Assosiasiyasının (AQSİA) tərəfdaşlığı ilə “Biznesdə Qadınların Gücü” layihəsinə müraciətlərin qəbulu davam edir.
17 oktyabrdan start götürən layihəyə müxtəlif sahələr (qida, tekstil, turizm, təhsil və digər) üzrə KOB subyekti olan qadın sahibkarlar müraciət etməkdədir. Layihədə iştirak etmək üçün daha çox bölgələrdə fəaliyyət göstərən qadın sahibkarlar maraqlıdırlar.
Layihə çərçivəsində Qax rayonunda 60 nəfər qadının iştirakı ilə məlumatlandırıcı tədbir keçirilib.
Qeyd edək ki, “Biznesdə Qadınların Gücü” layihəsinin məqsədi qadın sahibkarların ölkə iqtisadiyyatındakı rolunun artırılmasına dəstək göstərmək, onların işgüzar fəallığının artırılması, maarifləndirmə və güzəştli maliyyə resurslarına çıxış imkanlarının genişləndirilməsi istiqamətində əlaqələrin qurulmasına şərait yaradılmasıdır. Layihə 2022-ci ilin oktyabr ayından 2023-cü ilin mart ayına qədər olan dövrü əhatə edir. Layihənin sonunda layihənin icrası prosesinə cəlb edilmiş qadın sahibkarların təqdim etdiyi ən yaxşı 3 layihə seçilərək, qaliblərə bizneslərinə dəstək üçün pul mükafatları (1-ci yer 5000 AZN, 2-ci yer 3000 AZN, 3-cü yer 2000 AZN) təqdim ediləcək. Eyni zamanda layihə çərçivəsində qadın sahibkarlar üçün müxtəlif mövzularda təlimlər, istehsalat təcrübəsi, “netvörkinq” tədbirləri təşkil ediləcəkdir.
Layihəyə müraciətlərin qəbulu 9 dekabr 2022-ci il saat 18.00-dək davam edəcək. Layihədə iştirak etmək istəyən qadın sahibkarlar aşağıdakı linkə daxil olaraq, müraciət edə bilərlər: https://bit.ly/3iGusBu
Əlavə məlumat üçün: Aygün Əhmədova, e-mail: aygun.ahmadova@smb.gov.az, telefon: (+994) 55 792 24 26.

Applications for the "Power of Women in Business" project initiated and organized by the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) and Rabitabank JSC in partnership with the National Confederation of Entrepreneurs (Employers) Organizations of the Republic of Azerbaijan and the Association for the Development of Women's Entrepreneurship in Azerbaijan (AQSİA) continue to be accepted.
Female entrepreneurs-SMEs in various fields (food, textiles, tourism, education and others) are applying for the project, which started on October 17. Female entrepreneurs operating in the regions are more interested in participating in the project.
An educational session with 60 women in attendance was organized in the Gakh region as part of the programme.
It should be noted that the "Power of Women in Business" project aims to increase the role of female entrepreneurs in the national economy, to boost their business activity, to foster relationships aimed at advancing education, and broadening access to financial resources with preferential treatment. The project covers the period from October 2022 to March 2023. The top 3 projects submitted by female entrepreneurs who participate in the project implementation process will be chosen at the project's conclusion, and the winners will receive cash awards to help grow their enterprises (1st place 5000 AZN, 2nd place 3000 AZN, 3rd place 2000 AZN). At the same time, trainings, production experience, "networking" events will be organized for female entrepreneurs as part of the project.
Applications for the project will be accepted through December 9, 2022, at 18.00. Female entrepreneurs interested in taking part in the project can visit the following link to submit an application: https://bit.ly/3iGusBu