Dekabrın 1-də İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və "Global Business Alliance"ın birgə təşkilatçılığı ilə Bakıda Azərbaycan-Pakistan biznes forumu keçirilib. Biznes forumda hər iki ölkədən rəsmi şəxslərlə yanaşı, sənaye, qida, əczaçılıq, turizm, tekstil kimi sahələrdə fəaliyyət göstərən 60-dan çox sahibkar iştirak edib.
Forumdakı çıxışında Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov Agentliyin biznes qurmaq istəyən xarici iş adamlarına yerli tərəfdaşların tapılması, iki ölkənin KOB-ları ilə birgə layihələrin həyata keçirilməsi və digər istiqamətlərdə göstərə biləcəyi dəstək barədə məlumat verib.

Участие KOBİA в Азербайджано-Пакистанском бизнес-форуме
1 декабря в Баку состоялся азербайджано-пакистанский бизнес-форум при совместной организации Агентства по продвижению экспорта и инвестиций - AZPROMO и "Global Business Alliance". Помимо официальных лиц из обеих стран, в бизнес-форуме приняли участие более 60 предпринимателей, действующих в сферах промышленности, пищевой промышленности, фармацевтики, туризма и текстиля.
В своем выступлении на форуме председатель правления Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) Орхан Маммадов проинформировал о поддержке, которую агентство может оказать иностранным бизнесменам, желающим начать свое дело, поиске местных партнеров, реализации совместных  проектов с МСП двух стран и по другим направлениям.