Dekabrın 1-də İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və "Global Business Alliance"ın birgə təşkilatçılığı ilə Bakıda Azərbaycan-Pakistan biznes forumu keçirilib. Biznes forumda hər iki ölkədən rəsmi şəxslərlə yanaşı, sənaye, qida, əczaçılıq, turizm, tekstil kimi sahələrdə fəaliyyət göstərən 60-dan çox sahibkar iştirak edib.
Forumdakı çıxışında Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov Agentliyin biznes qurmaq istəyən xarici iş adamlarına yerli tərəfdaşların tapılması, iki ölkənin KOB-ları ilə birgə layihələrin həyata keçirilməsi və digər istiqamətlərdə göstərə biləcəyi dəstək barədə məlumat verib.

The Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO and "Global Business Alliance" co-organised the Azerbaijan-Pakistan business forum, which took place in Baku on December 1. More than 60 business owners from the fields of industry, food, pharmaceuticals, tourism, and textiles participated in the business forum in addition to representatives from both countries.
Orkhan Mammadov, Chairman of the Board of the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA), spoke at the forum and mentioned how the Agency can assist foreign entrepreneurs who want to launch a business by assisting them in finding local partners, carrying out joint projects with SMEs from the two countries, and in other ways.