Martın 10-da Şabran şəhərində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), Mərkəzi Bank, Bakı Fond Birjası və investisiya şirkətlərinin iştirakı ilə “İnvestisiya səyahəti” layihəsi çərçivəsində tədbir təşkil olunacaq.
Şabran Heydər Əliyev Mərkəzində keçiriləcək tədbirdə regionda fəaliyyət göstərən biznes subyektləri kapital bazarının imkanları və Bakı Fond Birjasında listinqin üstünlükləri barədə məlumatlandırılacaq. Tədbirdə qiymətli kağızlar bazarına dair məlumatlılıq səviyyəsinin yüksəldilməsi, regionlarda bu sahəyə marağın artırılması və biznes ictimaiyyətinin diqqətinin kapital bazarına yönəldilməsi istiqamətində təqdimatlar keçiriləcək. Həmçinin tədbir çərçivəsində investisiya şirkətləri tərəfindən kapital bazarı vasitəsilə maliyyələşməyə marağı olan biznes subyektlərinin təsərrüfatlarına yerində baxış keçiriləcək, onların maliyyələşmə imkanları dəyərləndiriləcəkdir.
Qeyd edək ki, bu, sayca yeddinci belə tədbirdir. Bundan əvvəl layihə çərçivəsində tədbirlər Gəncə, Xaçmaz, Lənkəran, Yevlax, Qəbələ və Şamaxı şəhərlərində təşkil olunub. Mütəmadi olaraq keçirilən “investisiya səyahəti” tədbirlərinin məqsədi regionlarda fəaliyyət göstərən biznes subyektlərini alternativ maliyyələşmə mənbəyi olan qiymətli kağızlar bazarı barədə məlumatlandırmaqdır.

"Investment trip" event in Shabran
On March 10, in the city of Shabran, an event will be organized under the "Investment Journey" project with the engagement of the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA), Central Bank, Baku Stock Exchange and investment companies.
At the event, which will be held at the Shabran Heydar Aliyev Center, business entities operating in the region will be given information on the opportunities of the capital market and the advantages of listing on the Baku Stock Exchange. At the event, presentations will be introduced on enhancing the level of awareness of the securities market, enhancing interest in this field in the regions, and attracting the focus of the business community to the capital market. Besides, as part of the event, the farms of business entities interested in funding through the capital market will be inspected by investment companies, and their funding opportunities will be evaluated.
It is worth noting that this is the seventh such event. Before that, events within the scope of the project were organized in the cities of Ganja, Khachmaz, Lankaran, Yevlakh, Gabala and Shamakhi. The "investment trip" events held regularly aims to inform business entities operating in the regions about the securities market, which is an alternative source of funding.