“İnvestisiya səyahəti” tədbirində Göyçay şəhərində fəaliyyət göstərən biznes subyektləri alternativ maliyyələşmə mənbəyi olan qiymətli kağızlar bazarı barədə məlumatlandırılıblar.
Mərkəzi Bank, Bakı Fond Birjası, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və investisiya şirkətlərinin iştirakı ilə Göyçay şəhərində “İnvestisiya səyahəti" tədbiri təşkil olunub.
Göyçay şəhəri Heydər Əliyev Mərkəzində keçirilən tədbirdə regionda fəaliyyət göstərən biznes subyektləri kapital bazarının imkanları və Bakı Fond Birjasında listinqin üstünlükləri barədə məlumatlandırılıblar. Tədbir çərçivəsində qiymətli kağızlar bazarına dair məlumatlılıq səviyyəsinin yüksəldilməsi, regionlarda bu sahəyə marağın artırılması və biznes ictimaiyyətinin diqqətinin kapital bazarına yönəldilməsi istiqamətində təqdimatlar keçirilib.
Tədbir çərçivəsində, həmçinin, investisiya şirkətləri tərəfindən kapital bazarı vasitəsilə maliyyələşməyə marağı olan biznes subyektlərinin təsərrüfatlarına yerində baxış keçirilib, onların maliyyələşmə imkanları dəyərləndirilib.
Qeyd edək ki, Göyçayda keçirilən “İnvestisiya səyahəti” tədbiri sayca səkkizinci tədbirdir. Bundan əvvəl "İnvestisiya səyahəti" tədbiri Gəncə, Xaçmaz, Lənkəran, Yevlax, Qəbələ, Şamaxı və Şabran şəhərlərində təşkil olunub. Mütəmadi olaraq təşkil olunan investisiya səyahəti tədbirlərinin məqsədi regionlarda fəaliyyət göstərən biznes subyektlərini alternativ maliyyələşmə mənbəyi olan qiymətli kağızlar bazarı barədə məlumatlandırmaqdır.

At the "Investment trip" event, business entities operating in Goychay were given information on the securities market as an alternative source of funding.
An "Investment trip" event was held in Goychay with the involvement of the Central Bank, Baku Stock Exchange, Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) and investment companies.
At the event held at the Heydar Aliyev Center in the city of Goychay, business entities operating in Goychay were informed on the opportunities of the capital market and the benefits of listing on the Baku Stock Exchange. As part of the event, presentations were delivered to enhance the level of awareness of the securities market, boost interest in this field in the regions, and attract the business community`s attention to the capital market.
As part of the event, investment firms also paid a visit to the farms of business entities interested in funding through the capital market, and assessed their funding opportunities.
It is worth noting that the "Investment trip" event held in Goychay is the eighth event. Previously, the "Investment trip" event was held in the cities of Ganja, Khachmaz, Lankaran, Yevlakh, Gabala, Shamakhi and Shabran. The investment travel events, which are regularly held, is aimed to inform business entities operating in the districts about the securities market as an alternative source of funding.