Ekoloji, sosial və korporativ idarəetmə standartları üzrə alt-qrupun iclası keçiriləcək
Ekoloji, sosial və korporativ idarəetmə standartları üzrə alt-qrupunun iclasında ESG prinsiplərinin tətbiqinin stimullaşdırılması və təşviqi üzrə 2023-cü il üçün Yol Xəritəsinin icrası istiqamətində görülmüş işlər və qarşıda duran vəzifələr müzakirə ediləcək.
Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə komissiyanın “Korporativ idarəetmə, investisiyalar və korporativ sosial məsuliyyət” İşçi Qrupunun “Ekoloji, sosial və korporativ idarəetmə (ESG) standartları” üzrə alt-qrupunun 25 dekabr 2023-cü il tarixində saat 15:00-da “Zoom” onlayn platforması vasitəsilə növbəti iclasının keçirilməsi nəzərdə tutulur.
İclasda ESG prinsiplərinin tətbiqinin stimullaşdırılması və təşviqi üzrə 2023-cü il üçün Yol Xəritəsinin icrası istiqamətində görülmüş işlər, qarşıda duran vəzifələr və növbəti il üzrə fəaliyyət istiqamətlərinə dair müzakirələr aparılacaq.
İclasda alt-qrupa üzv olan dövlət orqanlarının, eləcə də yerli və beynəlxalq özəl şirkət və təşkilatların məsul şəxsləri iştirak edəcəkdir.

В ходе заседания подгруппы по стандартам в области экологии, социальной ответственности и корпоративного управления будет обсуждаться выполнение работ и предстоящие задачи по направлению реализации Дорожной карты на 2023 год по стимулированию и поощрению принципов ESG.
Комиссия по делам корпоративного управления, инвестиций и корпоративной социальной ответственности при бизнес-среде и международных рейтингах планирует провести следующее заседание подгруппы по стандартам в области экологии, социальной ответственности и корпоративного управления (ESG) 25 декабря 2023 года в 15:00 часов через онлайн-платформу "Zoom".
На заседании будут рассмотрены выполненные работы, стоящие задачи по стимулированию и поощрению принципов ESG на 2023 год, а также обсудяться направления деятельности на следующий год.
В заседании примут участие представители государственных органов, а также представители местных и международных частных компаний и организаций, являющихся членами подгруппы.