Ekoloji, sosial və korporativ idarəetmə standartları üzrə alt-qrupun iclası keçiriləcək
Ekoloji, sosial və korporativ idarəetmə standartları üzrə alt-qrupunun iclasında ESG prinsiplərinin tətbiqinin stimullaşdırılması və təşviqi üzrə 2023-cü il üçün Yol Xəritəsinin icrası istiqamətində görülmüş işlər və qarşıda duran vəzifələr müzakirə ediləcək.
Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə komissiyanın “Korporativ idarəetmə, investisiyalar və korporativ sosial məsuliyyət” İşçi Qrupunun “Ekoloji, sosial və korporativ idarəetmə (ESG) standartları” üzrə alt-qrupunun 25 dekabr 2023-cü il tarixində saat 15:00-da “Zoom” onlayn platforması vasitəsilə növbəti iclasının keçirilməsi nəzərdə tutulur.
İclasda ESG prinsiplərinin tətbiqinin stimullaşdırılması və təşviqi üzrə 2023-cü il üçün Yol Xəritəsinin icrası istiqamətində görülmüş işlər, qarşıda duran vəzifələr və növbəti il üzrə fəaliyyət istiqamətlərinə dair müzakirələr aparılacaq.
İclasda alt-qrupa üzv olan dövlət orqanlarının, eləcə də yerli və beynəlxalq özəl şirkət və təşkilatların məsul şəxsləri iştirak edəcəkdir.

At the meeting of the sub-group on environmental, social and corporate governance standards, the work done in the implementation of the Road Map for 2023 on the stimulation and promotion of the adoption of ESG principles, as well as the tasks ahead will be discussed.
On December 25, 2023 at 3:00 p.m., next meeting of the "Environmental, social and corporate governance standards (ESG)" subgroup of the "Corporate management, investments and corporate social responsibility" Working Group of the Commission on Business Environment and International Rankings is planned to be held on Zoom platform.
The meeting will feature discussions on the work done in the implementation of the Road Map for 2023 on the stimulation and promotion of the application of ESG principles, the tasks ahead and the directions of action for the following year.
The meeting will be attended by officials from the sub-group member state bodies, as well as local and international private companies and organizations.