Maliyyələşdirilməsi üçün sahibkarlar tərəfindən investisiya portalında 80-dən çox layihə yerləşdirilib
Maliyyələşdirilməsi üçün sahibkarlar tərəfindən investisiya portalında  80-dən çox layihə yerləşdirilib
www.invest.smb.gov.az portalı KOBİA tərəfindən Azərbaycanda kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin investisiya imkanlarını genişləndirmək məqsədilə yaradılıb.
2023-cü ildə investisiya portalında (www.invest.smb.gov.az) investisiya axtaran sahibkarlar tərəfindən işlək biznes, hazır layihə və ideya mərhələsində olan 60 layihə yerləşdirilib. Bu layihələr arasında turizm, qida sənayesi, tikinti, enerji, nəqliyyat və logistika, xidmət sahələri üzrə layihələr üstünlük təşkil edir. Layihələr Bakı, Şamaxı, İsmayıllı, Oğuz, Quba, Qax, Gəncə, Qazax, Naftalan və s. şəhər və rayonları əhatə edir.
Portalda həmçinin investorlar sərmayə yatırmaq istədikləri sahələr barədə təkliflərini də yerləşdirə bilərlər. Ötən il investorlar tərəfindən portalda idman, reklam və maliyyə sahəsi üzrə 3 investisiya təklifi yerləşdirilib.
Layihəsinə investor axtaran sahibkarlar, startaplar, eləcə də sərmayə qoymaq üçün layihə axtarışında olan investorlar portalın imkanlarından faydalana bilərlər.
Qeyd edək ki, www.invest.smb.gov.az portalı Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) tərəfindən Azərbaycanda kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin investisiya imkanlarını genişləndirmək məqsədilə yaradılıb. Hazırda portalda işlək biznes, hazır layihə və ideya mərhələsində olan 80-dən çox layihə, 6 hazır biznes satışına dair təklif yerləşdirilib. Sahibkarlar, startaplar və investorlar portalda qeydiyyatdan keçməklə onun imkanlarından istifadə edə bilərlər. Portalda məlumat yerləşdirilməsi ödənişsizdir.

На инвестиционном портале предпринимателями размещено более 80 проектов для финансирования
Портал www.invest.smb.gov.az создан KOBİA с целью расширения инвестиционных возможностей субъектов малого и среднего бизнеса в Азербайджане.
В 2023 году на инвестиционном портале (www.invest.smb.gov.az) предпринимателями, ищущими инвестиции, размещены 60 проектов, находящихся на этапе работы, готового проекта или идеи. Среди этих проектов преобладают проекты в сфере туризма, пищевой промышленности, строительства, энергетики, транспорта и логистики, а также услуг. Проекты охватывают города и районы, такие как Баку, Шамахи, Исмаиллы, Огуз, Губа, Гах, Гянджа, Газах, Нафталан и др.
Инвесторы также могут размещать на портале свои предложения по направлениям, в которые они хотят инвестировать. В прошлом году инвесторы разместили на портале 3 инвестиционных предложения в сфере спорта, рекламы и финансов.
Предприниматели, стартапы, и инвесторы, ищущие инвесторов для своих проектов, а также инвесторы, ищущие проекты для инвестирования капитала, могут воспользоваться возможностями портала.
Отметим, что портал www.invest.smb.gov.az создан Агентством развития малого и среднего бизнеса (KOBİA) с целью расширения возможностей инвестирования для малых и средних предпринимательских субъектов в Азербайджане. В настоящее время на портале размещено более 80 проектов, находящихся на этапе работы, готового проекта или идеи, а также 6 предложений о продаже готовых бизнесов. Предприниматели, стартапы и инвесторы могут зарегистрироваться на портале и воспользоваться его возможностями. Размещение информации на портале является бесплатным.