Maliyyələşdirilməsi üçün sahibkarlar tərəfindən investisiya portalında 80-dən çox layihə yerləşdirilib
Maliyyələşdirilməsi üçün sahibkarlar tərəfindən investisiya portalında  80-dən çox layihə yerləşdirilib
www.invest.smb.gov.az portalı KOBİA tərəfindən Azərbaycanda kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin investisiya imkanlarını genişləndirmək məqsədilə yaradılıb.
2023-cü ildə investisiya portalında (www.invest.smb.gov.az) investisiya axtaran sahibkarlar tərəfindən işlək biznes, hazır layihə və ideya mərhələsində olan 60 layihə yerləşdirilib. Bu layihələr arasında turizm, qida sənayesi, tikinti, enerji, nəqliyyat və logistika, xidmət sahələri üzrə layihələr üstünlük təşkil edir. Layihələr Bakı, Şamaxı, İsmayıllı, Oğuz, Quba, Qax, Gəncə, Qazax, Naftalan və s. şəhər və rayonları əhatə edir.
Portalda həmçinin investorlar sərmayə yatırmaq istədikləri sahələr barədə təkliflərini də yerləşdirə bilərlər. Ötən il investorlar tərəfindən portalda idman, reklam və maliyyə sahəsi üzrə 3 investisiya təklifi yerləşdirilib.
Layihəsinə investor axtaran sahibkarlar, startaplar, eləcə də sərmayə qoymaq üçün layihə axtarışında olan investorlar portalın imkanlarından faydalana bilərlər.
Qeyd edək ki, www.invest.smb.gov.az portalı Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) tərəfindən Azərbaycanda kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin investisiya imkanlarını genişləndirmək məqsədilə yaradılıb. Hazırda portalda işlək biznes, hazır layihə və ideya mərhələsində olan 80-dən çox layihə, 6 hazır biznes satışına dair təklif yerləşdirilib. Sahibkarlar, startaplar və investorlar portalda qeydiyyatdan keçməklə onun imkanlarından istifadə edə bilərlər. Portalda məlumat yerləşdirilməsi ödənişsizdir.

The www.invest.smb.gov.az portal was set up by KOBİA to expand the investment opportunities of small and medium business entities in Azerbaijan.
As of 2023, entrepreneurs seeking investment have posted 60 projects in the investment portal (www.invest.smb.gov.az) as operational businesses, ready-made projects and ideas. Among them, projects in tourism, food industry, construction, energy, transport and logistics, and service sectors prevail. The projects cover a variety of cities and districts such as Baku, Shamakhi, Ismayilli, Oguz, Guba, Gakh, Ganja, Gazakh, Naftalan, etc.
On the portal, investors can also post their proposals on the areas in which they are interested in investing. Three investment ideas in the domains of sports, advertising, and finance were posted on the portal by investors last year.
Entrepreneurs seeking investors for their projects, startups, as well as investors seeking projects to invest in, are given the opportunity to benefit from the features of the portal.
It is worth highlighting that the www.invest.smb.gov.az portal was set up by the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) to expand the investment opportunities of small and medium business entities in Azerbaijan. Currently, the portal has six offers for the sale of ready-made businesses, over 80 projects in the operational business, ready-made project, and idea stages. By registering, investors, entrepreneurs, and startups can benefit from the platform. Posting information on the portal is free of charge.