KOBİA və Bilişim Vadisi Bakı “Gənc startap” sahibkarlıq təlimlərinə start verdi.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və Bilişim Vadisi Bakının birgə əməkdaşlığı çərçivəsində “Gənc startap” sahibkarlıq təlimlərinə müraciətlərin qəbulu elan edilir.
Təlimlərdə 18-30 yaş arasında olan, öz ideyasını reallaşdırmaqla startapını yaratmaq istəyən gənclər iştirak edə bilərlər.
Təlimlər onlayn və oflayn formatda olmaqla iki mərhələdə həyata keçiriləcək. Onlayn mərhələdə sahibkarlıq nədir, ideyadan biznes plana, komanda qurmaq, idarə etmək və liderlik, investisiya cəlb etmək metodları və s. mövzular tədris olunacaq. Oflayn mərhələdə isə onlayn təlimlərə qatılmış gənclər üçün nəzəri biliklərin real mühitdə tətbiqinə dair dərslər keçiriləcək.
Ümumilikdə 3 həftə davam edəcək təlimlər Türkiyənin Bilişim Vadisinin İnkubasiya Mərkəzinin mentoru tərəfindən həyata keçiriləcək.
Təlimlərdə iştirak etmək istəyən gənclər 23 fevral 2024-cü il saat 18.00-dək https://bit.ly/3wiuVjU linkində qeydiyyatdan keçməklə müraciət edə bilərlər.
Təlimləri uğurla başa vuran iştirakçılara sertifikat veriləcək.
Əlavə məlumat üçün: baki@bilisimvadisi.com.tr
Qeyd edək ki, təlimlər KOBİA və Bilişim Vadisi Bakı arasında ötən il imzalanmış əməkdaşlığa dair Niyyət Protokolu çərçivəsində keçirilir.

KOBİA and Bilishim Vadisi Baku launched the "Young Startup" entrepreneurship training.
As part of the bilateral cooperation of the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) and the Bilishim Vadisi Baku, submission of applications for the "Young Startup" entrepreneurship training are announced.
The training is aimed at young persons (18 to 30 years old) seeking to realize their own ideas and launch a startup.
Trainings will be offered in two stages, both online and offline. Topics as “What is entrepreneurship”, from idea to business plan, team building, management and leadership, strategies for attracting investors, etc. will be covered at the online stage. During the offline stage, young people who have taken part in online training will receive lectures on the application of theoretical knowledge in a real-world setting.
The trainings, which will last 3 weeks in total, will be carried out by the mentor of the Incubation Center of Bilishim Vadisi of Türkiye.
Young people interested in the training can apply by registering on the link https://bit.ly/3wiuVjU until 18:00 on February 23, 2024.
Participants who successfully complete the training will be awarded a certificate.
For detailed information, please visit the following link: baki@bilisimvadisi.com.tr
It is worth to note that the trainings are held as part of the Protocol of Intent on cooperation signed last year between KOBİA and Bilishim Vadisi Baku.