Səfər çərçivəsində KOBİA və Qətər Ticarət və Sənaye Palatası arasında görüş keçirilib, Azərbaycanın Dubay və Dohadakı ticarət evləri ziyarət olunub.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) nümayəndələri Qətərə işgüzar səfər çərçivəsində Dohada bir sıra görüşlər keçiriblər. KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və Qətər Ticarət və Sənaye Palatasının birinci vitse-prezidenti Məhəmməd bin Əhməd bin Tvar arasında keçirilmiş görüşdə Azərbaycan-Qətər Birgə Biznes Şurasının fəaliyyətinə, işgüzar dairələr arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün birgə təşəbbüslərə və tədbirlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
KOBİA nümayəndələri Dohadakı Ticarət Evində də olub, mərkəzin əməkdaşları ilə satış, ixrac və ticarət evinin fəaliyyəti ilə bağlı söhbət ediblər.
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə səfər çərçivəsində isə KOBİA nümayəndələri Dubay şəhərində keçirilən “Gulfood 2024” - 29-cu Beynəlxalq Qida, İçkilər və HoReCa Sənayesi Sərgisində olublar. Sərgi ilə tanışlıq zamanı KOBİA nümayəndələri “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendini də ziyarət ediblər. Qeyd edək ki, İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın 20-dən çox şirkətinin məhsulları “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendində nümayiş olunur. Stenddə KOBİA və AZPROMO da təmsil olunur, ziyarətçilərə sahibkarlara göstərilən dəstək, ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti barədə məlumat verilir, müvafiq çap materialları təqdim edilir.
Səfər çərçivəsində KOBİA nümayəndələri Dubayda fəaliyyət göstərən Azərbaycan Ticarət Evində də olub, məhsullarımızın satışı, ticarət evinin ehtiyacları ilə maraqlanıblar.

As part of the visit, a meeting was held between KOBİA and the Qatar Chamber of Commerce and Industry, Azerbaijan Trade Houses in Dubai and Doha were visited.
As part of a business trip to Qatar, representatives of the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) held a number of meetings in Doha. At the meeting held between Orkhan Mammadov, Chairperson of the Board of KOBİA, and Mohamed bin Ahmed bin Twar, first vice-president of the Qatar Chamber of Commerce and Industry, various insights on the matter were shared on the operations performed by the Azerbaijan-Qatar Joint Business Council, joint initiatives and measures to expand cooperation between business circles.
KOBİA representatives also paid a visit to the Trade House in Doha and had a conversation with the employees of the center about sales, export and the operations of the trade house.
As part of the visit to the United Arab Emirates, KOBİA representatives paid a visit to "Gulfood 2024" - the 29th International Food, Beverage and HoReCa Industry Exhibition held in Dubai. During the acquaintance with the exhibition, KOBİA representatives also visited the national stand "Made in Azerbaijan". With the support of the Ministry of Economy and the organization of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO, the products of over 20 Azerbaijani companies are showcased at the national stand "Made in Azerbaijan". Furthermore, KOBİA and AZPROMO are represented at the stand, visitors are informed about the support rendered to entrepreneurs, the auspicious business and investment climate established in our country, and relevant printed materials are presented as well.
During the visit, KOBİA representatives also visited the Azerbaijan Trade House in Dubai and took an interest in the sale of our products, as well as the needs of the trade house.