Səfər çərçivəsində KOBİA və Qətər Ticarət və Sənaye Palatası arasında görüş keçirilib, Azərbaycanın Dubay və Dohadakı ticarət evləri ziyarət olunub.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) nümayəndələri Qətərə işgüzar səfər çərçivəsində Dohada bir sıra görüşlər keçiriblər. KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və Qətər Ticarət və Sənaye Palatasının birinci vitse-prezidenti Məhəmməd bin Əhməd bin Tvar arasında keçirilmiş görüşdə Azərbaycan-Qətər Birgə Biznes Şurasının fəaliyyətinə, işgüzar dairələr arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün birgə təşəbbüslərə və tədbirlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
KOBİA nümayəndələri Dohadakı Ticarət Evində də olub, mərkəzin əməkdaşları ilə satış, ixrac və ticarət evinin fəaliyyəti ilə bağlı söhbət ediblər.
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə səfər çərçivəsində isə KOBİA nümayəndələri Dubay şəhərində keçirilən “Gulfood 2024” - 29-cu Beynəlxalq Qida, İçkilər və HoReCa Sənayesi Sərgisində olublar. Sərgi ilə tanışlıq zamanı KOBİA nümayəndələri “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendini də ziyarət ediblər. Qeyd edək ki, İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın 20-dən çox şirkətinin məhsulları “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendində nümayiş olunur. Stenddə KOBİA və AZPROMO da təmsil olunur, ziyarətçilərə sahibkarlara göstərilən dəstək, ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti barədə məlumat verilir, müvafiq çap materialları təqdim edilir.
Səfər çərçivəsində KOBİA nümayəndələri Dubayda fəaliyyət göstərən Azərbaycan Ticarət Evində də olub, məhsullarımızın satışı, ticarət evinin ehtiyacları ilə maraqlanıblar.

В рамках визита состоялась встреча между KOBİA и Торгово-Промышленной Палатой Катара, были посещены торговые дома Азербайджана в Дубае и Дохе.
Представители Агентства по развитию Малого и Среднего Бизнеса (KOBİA) в рамках рабочего визита в Катар провели ряд встреч в Дохе. На встрече между председателем правления KOBİA Орхан Маммедовым и первым вице-президентом Торгово-Промышленной Палаты Катара Мохаммед бин Ахмед бин Тваром был проведен обмен мнениями о деятельности Совместного Бизнес Азербайджана - Катара, о совместных инициативах и мерах по расширению сотрудничества между деловыми кругами.
Представители KOBİA также посетили Торговый Дом в Дохе и пообщались с сотрудниками центра о продажах, экспорте и деятельности торгового дома.
В рамках визита в Объединенные Арабские Эмираты представители KOBİA посетили 29 - ю Международную Выставку Продуктов Питания, Напитков и Индустрии HoReCa “Gulfood 2024” в Дубае. В ходе ознакомления с выставкой представители KOBİA также посетили единый стенд страны “Made in Azerbaijan”. Отметим, что при поддержке Министерства Экономики, при организационной поддержке Агентства по Продвижению Экспорта и Инвестиций – AZPROMO, на едином отечественном стенде “Made in Azerbaijan” демонстрируется продукция более 20 компаний Азербайджана. На стенде также представлены KOBİA и AZPROMO, посетителям предоставляется информация о поддержке предпринимателей, благоприятном бизнесе и инвестиционном климате, созданном в нашей стране, предоставляются соответствующие печатные материалы.
В рамках визита представители KOBİA также посетили действующий в Дубае Азербайджанский Торговый Дом, интересовались продажей нашей продукции, потребностями торгового дома.