“Beynəlxalq Aqro Biznes Forum - 2024” keçirilib
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) tərəfdaşlığı, KOB Subyektləri və Klublarının Assosiasiyasının (KOBSKA) və “Agro TV Azərbaycan”ın birgə təşkilatçılığı ilə “Beynəlxalq Aqro Biznes Forum - 2024” keçirilib.
Tədbirdə millət vəkilləri, dövlət rəsmiləri, QHT və şirkət nümayəndələri, fermerlər, investorlar iştirak ediblər.
Milli Məclisin deputatları, Aqrar İnnovasiya Mərkəzi, KOBİA, Türk Dövlətləri Təşkilatı, BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatı, KOBSKA və digər qurumların nümayəndələri, şirkət təmsilçiləri çıxışlarında kənd təsərrüfatı sektorunda perspektivlərə, bu sahədə türkdilli dövlətlər, o cümlədən Türkiyə və Azərbaycan arasında əlaqələrə və əməkdaşlıq imkanlarına dair fikirlərini bölüşüblər.
İki gün davam edən forum çərçivəsində 30-a yaxın şirkətin məhsul və xidmətlərindən ibarət sərgi, sektorun gündəmində olan məsələlərin müzakirə olunduğu panel iclaslar, müxtəlif ölkələrdən olan şirkətlərin təqdimatları və B2B görüşlər də təşkil edilib.

В рамках двухдневного форума также были организованы выставки, панельные дискуссии и встречи B2B.
При совместном партнёрстве Министерства Сельского Хозяйства и Агентства по Развитию Малого и Среднего Бизнеса (KOBİA), организацией Ассоциации Cубъектов и Клубов МСП (KOBSKA) и “Agro TV Азербайджан” был проведен “Международный Агробизнес форум - 2024”.
В мероприятии приняли участие депутаты, государственные чиновники, представители НПО и компаний, фермеры, инвесторы.
Депутаты Милли Меджлиса, представители Центра Аграрных Инноваций, KOBİA, Организации Турецких Государств, Продовольственной и Сельскохозяйственной Организации ООН, KOBSKA и других структур, представители компаний в своих выступлениях рассказали о перспективах в сельскохозяйственном секторе, связях и возможностях сотрудничества между тюркоязычными государствами, в том числе между Турцией и Азербайджаном они поделились.
В рамках двухдневного форума были организованы выставка продукции и услуг около 30 компаний, панельные встречи, на которых обсуждались вопросы повестки дня сектора, презентации компаний из разных стран и встречи В2В.