Qrant müsabiqəsi barədə KOB subyektlərinin məlumatlandırılması və suallarının cavablandırılması üçün onlayn tədbir keçiriləcək.
Martın 1-də, saat 11:00-da Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə KOB-ların təhsil, elm, tədqiqat və dəstək layihələrinin maliyyələşdirilməsi ilə bağlı elan edilmiş 5-ci qrant müsabiqəsinə dair məlumatlandırıcı tədbir keçiriləcək.
Onlayn tədbirin təşkilində məqsəd martın 4-də sənəd qəbuluna start veriləcək 5-ci qrant müsabiqəsinin şərtləri, lazım olan sənədlər, müsabiqəyə müraciət qaydası, layihələrin qiymətləndirilməsi prosesi və müsabiqə barədə KOB subyektlərini maraqlandıran digər sualların cavablandırılması və onları məlumatlandırmaqdır.
KOB subyektləri aşağıdakı linkə daxil olmaqla vebinarda iştirak edə bilərlər:
https://us06web.zoom.us/j/81734245560?pwd=ojHG1LDpk3bNO2N95b0UFfsQ60dx00.1
Meeting ID: 817 3424 5560
Passcode: 353033
Qeyd edək ki, mikro, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı ilə əlaqədar onların təhsil, elm, tədqiqat və dəstək sahələri üzrə layihələrin maliyyələşdirilməsinə dair KOBİA tərəfindən elan edilmiş müsabiqəyə sənəd qəbulu 4 mart 2024-cü il saat 09:00-dan 2 aprel 2024-cü il saat 18:00-dək davam edəcək. Müsabiqəyə sənəd qəbulu elektron formada (info@smb.gov.az) və ya kağız daşıyıcılarda birbaşa Agentliyə (Bakı şəhəri, Ziya Bünyadov 38C, 1969-cu məhəllə, “Bakı KOB evi”) müraciət formasında həyata keçirilir. Qrant müsabiqəsində hər bir layihə üzrə maliyyələşdirilmə məbləği 20 min manata qədərdir. Müsabiqə ilə bağlı ətraflı məlumat üçün: https://bit.ly/3T3rx5r

Вниманию субъектов малого и среднего бизнеса, у которых есть вопросы по 5-му грантовому конкурсу!
Для информирования субъектов МСП о грантовом конкурсе и ответов на их вопросы будет проведено онлайн-мероприятие.
1 марта в 11:00 состоится информационное мероприятие, посвященное объявленному 5-му грантовому конкурсу на финансирование образовательных, научных, исследовательских и вспомогательных проектов МСП, организованному Агентством по Развитию Малого и Среднего Бизнеса (МСП).
Цель организации онлайн-мероприятия-ответить и проинформировать субъектов малого и среднего бизнеса об условиях 5-го грантового конкурса, который начнется 4 марта, необходимых документах, порядке подачи заявки на конкурс, процессе оценки проектов и других вопросах, представляющих интерес для субъектов МСП о конкурсе.
Субъекты МСП могут принять участие в вебинаре, перейдя по ссылке ниже:
https://us06web.zoom.us/j/81734245560?pwd=ojHG1LDpk3bNO2N95b0UFfsQ60dx00.1
Meeting ID: 817 3424 5560
Пароль: 353033
Отметим, что прием документов на конкурс, объявленный KOBİA по финансированию проектов в сфере образования, науки, исследований и поддержки в связи с развитием микро -, малого и среднего предпринимательства, будет продолжаться с 09:00 4 марта 2024 года до 18:00 2 апреля 2024 года. Прием документов на конкурс осуществляется в электронной форме (info@smb.gov.az)  или на бумажных носителях в форме обращения непосредственно в агентство (г. Баку, Зия Буниятов 38С, 1969-й квартал, “Бакинский дом МСП”). В грантовом конкурсе сумма финансирования по каждому проекту составляет до 20 тысяч манатов. Для получения дополнительной информации о конкурсе: https://bit.ly/3T3rx5r