KOBİA ilə Stavropolun Ticarət və Sənaye Palatası və "Qafqaz.RF" SC arasında imzalanmış anlaşma memorandumları iş adamları arasında əlaqələrin genişləndirilməsi, məlumat və təcrübə mübadiləsi məqsədi daşıyır.
Rusiya Federasiyasının Stavropol vilayətinin Mineralnı Vodı şəhərində keçirilən XII Rusiya-Azərbaycan Regionlararası Forumu çərçivəsində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) ilə Rusiyanın müvafiq qurumları arasında iki sənəd imzalanıb.
Azərbaycan və Stavropolun kiçik və orta sahibkarlıq subyektləri arasında ticarət və investisiya əməkdaşlığını təşviq etmək məqsədilə KOBİA və Stavropolun Ticarət və Sənaye Palatası arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumunda KOB sahəsində yeniliklərə, dəstək və xidmətlərə dair qarşılıqlı məlumat və təcrübə mübadiləsi, işgüzar missiyaların təşkili, birgə tədbirlərin keçirilməsi nəzərdə tutulur.
KOBİA və Rusiyanın "Qafqaz.RF" Səhmdar Cəmiyyəti arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumunda isə KOB-ların dəstəklənməsi üçün qarşılıqlı məlumatlandırma, KOB-lar arasında əlaqələrin qurulmasına və inkişafına köməyin göstərilməsi, birgə layihələrin və investisiya təşəbbüslərinin reallaşdırılması üçün işgüzar dairələrə dəstək və s. istiqamətlərdə əməkdaşlıq tədbirləri öz əksini tapıb.

The purpose of memorandums of understanding signed between KOBİA and Chamber of Commerce and Industry of Stavropol and "Gafgaz.RF" OJSC is to expand relations between businesspersons, exchange of information and expertise.
Within the scope of the 12th Russia-Azerbaijan Interregional Forum held in the city of Mineralnye Vody, Stavropol Krai of the Russia, two documents were signed between the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) and relevant institutions of Russia.
In order to promote trade and investment cooperation between small and medium business entities of Azerbaijan and Stavropol, the MoU signed between KOBİA and the Chamber of Commerce and Industry of Stavropol provides for the sharing of mutual information and expertise on innovations, support and services in the field of SMBs, organization of business missions, joint events.
Cooperation measures in the areas of mutual information for providing support to SMBs, assistance in the establishment and development of relations between SMBs, support to business circles for the realization of joint projects and investment initiatives, etc. were envisaged in the Memorandum of Understanding signed between KOBİA and the "Gafgaz.RF" OJSC of Russia.