Sənəd KOB sahəsində əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi məqsədilə bir sıra tədbirləri və Yol Xəritəsini nəzərdə tutur.
Martın 11-də Bakıda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin və Qazaxıstan Respublikasının Prezidenti cənab Kasım-Jomart Tokayevin iştirakı ilə bir sıra sənədlər, o cümlədən Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və Qazaxıstanın “DAMU” Sahibkarlığın İnkişafı Fondu SC arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənəddə iki ölkə arasında KOB sahəsində əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi məqsədilə bir sıra tədbirlər, o cümlədən məlumat və təcrübə mübadiləsi, sahibkarlıq sahəsində təlim proqramlarının reallaşdırılması, birgə layihələrin yaradılması və təşviqi, müxtəlif tədbirlərin təşkili və s. nəzərdə tutulur. Memorandumla birgə həmçinin, kiçik və orta biznesə dəstək tədbirlərinin keçirilməsi üzrə Yol Xəritəsi də təsdiq edilib.

The document envisages a number of measures and the Road Map for further development of relations in the field of SMB.
On March 11th a number of documents, including Memorandum of Understanding between the Small and Medium Business Development Agency (KOBIA) and “DAMU” Entrepreneurship Development Fund JSC (Kazakhstan) were signed with participation of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev and the President of the Republic of Kazakhstan, Mr. Kasim-Jomart Tokayev.
This document describes a number of measures, including data and experience sharing, realization of training programmes on entrepreneurship, creation and promotion of joint projects etc., in order to further grow relations in the field of SMB between two countries. Along with the Memorandum, the Road Map on provision of measures for support to small and middle business has been also approved.