“AIM Congress”də ölkəmizi təmsil edəcək startap məlum oldu
“AIM Congress”in milli turunun qalibi 60 min dollara yaxın investisiya üçün dünyanın 100-dən çox ölkəsinin startapları ilə mübarizə aparacaq.
7-9 may tarixlərində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin paytaxtı Əbu-Dabi şəhərində keçiriləcək ənənəvi İllik İnvestisiya Toplantısında (AIM Congress) ölkəmizi təmsil edəcək startap seçildi.
67 startap layihə arasından seçilən “Recepta” “AIM Congress”in milli turunun (The National Pitch Competition) qalibi kimi ölkəmizi Əbu-Dabidə təmsil edəcək. Komandanın kassa çeklərinin rəqəmsallaşması platforması layihəsi dünyanın 100-dən çox ölkəsindən olan startaplarla birgə investisiya qazanmaq üçün mübarizə aparacaq. Müxtəlif ölkələrdə keçirilmiş milli turun qalib startapları “AIM Congress” çərçivəsində beynəlxalq investorlardan 60 min dollara qədər investisiya qazanmaq üçün yarışacaqlar. “AIM Congress”də iştirak etmək həmçinin startaplara təcrübə mübadiləsi və əlaqələrini genişləndirmək imkanı verəcək.
Qeyd edək ki, “AIM Congress”in Azərbaycan üzrə milli turuna "Pre-seed" və ya "Seed" mərhələsində olan 67 startap müraciət edib. Onların arasından seçilmiş “Remart”, “Sampler.az”, “BYQR”, “Kofeal”, “MovementAZ”, “MenzilPark”, “MiLoy”, “Recepta”, “Eathanos”, “Simic.App”, “Rawuser” və “Metatesk” aprelin 9-da Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və ABB İnnovasiya Mərkəzinin tərəfdaşlığı ilə formalaşdırılmış münsiflər heyəti qarşısında layihələrini təqdim ediblər.
Milli turun qalibinin "AIM Congress"də iştirak üçün aviabilet (gediş-dönüş), qonaqlama xərcləri qarşılanacaq və startapını təqdim etməsi üçün tədbir müddətində stend ayrılacaqdır.

Победитель национального тура «AIM Congress» сразится со стартапами из более чем 100 стран мира за инвестиции в размере около 60 тысяч долларов.
Стартап, который будет представлять нашу страну на традиционном ежегодном инвестиционном собрании (AIM Congress), которое состоится 7-9 мая в Абу-Даби, столице Объединенных Арабских Эмиратов.
«Recepta», выбранный из 67 стартап-проектов, будет представлять нашу страну в Абу-Даби как победитель национального тура «AIM Congress» (the National Pitch Competition). Проект платформы оцифровки кассовых чеков команды будет бороться за совместные инвестиции со стартапами из более чем 100 стран мира. Стартапы-победители национального тура, проводимого в разных странах, будут соревноваться за получение до 60 тысяч долларов инвестиций от международных инвесторов в рамках «AIM Congress». Участие в «AIM Congress» также даст стартапам возможность обмениваться опытом и расширять свои связи.
Следует отметит, что на национальный тур «AIM Congress» по Азербайджану подали заявки 67 стартапов, находящихся на этапе "Pre-seed" или "seed". Среди них выбраны «Remart», «Sampler.az», «BYQR», «Kofeal», «MovementAZ», «MenzilPark», «MiLoy», «Recepta», «Eathanos», «Simic.App», «Rawuser» и «Metatesk» представили свои проекты 9 апреля перед жюри, сформированным в партнерстве Агентства по Развитию Малого и Среднего Бизнеса (KOBİA) и инновационного центра ABB.
Победитель национального тура получит авиабилеты (туда и обратно) для участия в «AIM Congress», расходы на проживание будут покрыты, а стенд будет зарезервирован на время мероприятия для презентации своего стартапа.