Dövlət-sahibkar əməkdaşlığı platforması çərçivəsində sahibkarlarla görüşlər davam edir
Qax və Cəlilabad rayonlarında keçirilən görüşlərdə sahibkarlar dövlət dəstəyi tədbirləri barədə məlumatlandırılıb, təklifləri öyrənilib, sualları cavablandırılıb.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı, müvafiq dövlət qurumlarının iştirakı ilə Qax rayonunda arıçılıq, Cəlilabad rayonunda isə kartof və çiyələk əkini ilə məşğul olan sahibkarlıq subyektləri ilə görüşlər keçirilib. Görüşlərdə ümumilikdə 70-ə yaxın sahibkar iştirak edib.
Dövlət-sahibkar əməkdaşlığı platforması çərçivəsində təşkil olunan görüşlərdə aqrar sahə üzrə aktual məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb, sahibkarların təklifləri və çətinlikləri öyrənilib, müvafiq qurumların nümayəndələri tərəfindən sualları cavablandırılıb. Görüşlər zamanı həmçinin, sahibkarlar biznes fəaliyyəti ilə bağlı dövlət dəstəyi mexanizmləri, o cümlədən dövlətin güzəştli kreditləri, idxal-ixrac prosedurları, sığorta ödəmələri, hazır məhsulun satışına dəstək alətləri barədə məlumatlandırılıblar.

The meetings with entrepreneurs within the state-business cooperation platform are underway.
The entrepreneurs were informed about state support measures, as well as their suggestions were received, and the issues were addressed during the meetings held in the districts of  Gakh and Jalilabad.
The meetings organized by the Small and Medium Business Development Agency (SMB) and attended by relevant state entities, convened with business entities engaged in beekeeping in Gakh district, as well as potato and strawberry cultivation in Jalilabad district.
In total, approximately 70 entrepreneurs participated in the meetings.
During the meetings convened within the framework of the state-entrepreneur cooperation platform, there was a robust exchange of opinions concerning contemporary issues in the agrarian sector, as well as the proposals and challenges faced by entrepreneurs were thoroughly examined, and the issues were addressed to the representatives from relevant institutions.
Moreover, entrepreneurs were informed in detail about the mechanisms of state support for business activities, including government-subsidized loans, import-export procedures, insurance payments, and support tools for the sale of finished products at the meetings.