"İslam bankçılığı və maliyyəsi" təlimi keçirilib
Təlimdə islam bankçılığı ilə ənənəvi bankçılıq arasında fərq, islam maliyyə alətləri və tətbiqi mexanizmləri və s. tədris olunub.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) ilə Türkiyənin Katılım Bankaları Birliyi arasında əməkdaşlıq çərçivəsində maliyyə bazarları sahəsində bilik və bacarıqların artırılması məqsədilə 1-3 may tarixlərində Türkiyənin İstanbul şəhərində "İslam bankçılığı və maliyyəsi" təlimi keçirilib.
Tədbirdə İqtisadiyyat Nazirliyinin, Azərbaycan Mərkəzi Bankının, Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun, KOBİA-nın və ölkənin aparıcı banklarının nümayəndələri iştirak ediblər.
Təlimdə islam bankçılığı ilə ənənəvi bankçılıq arasında fərq, islam maliyyə alətləri və tətbiqi mexanizmləri, maliyyə vəsaitlərinin toplanması və idarə edilməsi mövzuları tədris olunub.
Eyni zamanda təlim səfəri çərçivəsində iştirakçılar Türkiyənin maliyyə bazarlarının tənzimləyici qurumlarında və peşəkar bazar iştirakçıları ilə görüşlər keçiriblər.

На тренинге преподавались различия между исламским банкингом и традиционным банкингом, исламские финансовые инструменты и прикладные механизмы и т.д.
В рамках сотрудничества между Агентством по развитию малого и среднего бизнеса (KOBIA) и Ассоциацией банков-участников Турции с 1 по 3 мая в Стамбуле состоялся тренинг «Исламский банкинг и финансы» с целью повышения знаний и навыков в области финансовых рынков.
В мероприятии приняли участие представители Министерства экономики, Центрального банка Азербайджана, Фонда развития предпринимательства, KOBIA и ведущих банков страны.
На тренинге преподавались различия между исламским банкингом и традиционным банкингом, исламские финансовые инструменты и механизмы применения, вопросы сбора и управления финансовыми средствами.
В то же время в рамках учебной поездки участники провели встречи с регулирующими органами финансовых рынков Турции и профессиональными участниками рынка.