Cenevrədə Beynəlxalq Mikro, Kiçik və Orta Sahibkarlar Günü ilə bağlı tədbir keçirilib
Tədbirdə KOBİA tərəfindən Azərbaycanda KOB-lara göstərilən dəstək tədbirləri və hədəflər barədə məlumat verilib.
Kiçik Biznes üzrə Beynəlxalq Şuranın (ICSB) təşkilatçılığı ilə İsveçrənin Cenevrə şəhərində yerləşən BMT-nin ofisində 27 iyun – Beynəlxalq Mikro, Kiçik və Orta Müəssisələr Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Beynəlxalq təşkilatların, müxtəlif ölkələrdən rəsmi şəxslərin və ekspertlərin iştirakı ilə keçirilən tədbirdə KOB-ların davamlı iqtisadi inkişafa, məşğulluğa və Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinin reallaşdırılmasına töhfəsi, KOB-ların potensialı və qarşılaşdıqları çətinliklər haqqında məlumat verilib, onların inkişaf ehtiyacları, müvafiq sektorda yeniliklər müzakirə edilib.
Tədbirdə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədovun videomüraciəti də yayımlanıb. Videomüraciətdə KOBİA sədri Azərbaycanda KOB-lara göstərilən dəstək, bu sahədə Agentliyin fəaliyyəti, o cümlədən KOB-ların bilik və bacarıqlara, bazarlara və maliyyəyə çıxışı istiqamətində dəstək alətləri barədə məlumat verib.

В Женеве прошло мероприятие, посвященное Международному Дню Микро, Малых и Средних Предпринимателей
На мероприятии KOBİA  представила информацию о мерах поддержки и целях, указанных МСП в Азербайджане.
В офисе ООН в Женеве, Швейцария, организованном Международным советом по Малому Бизнесу (МСП), состоялось мероприятие, посвященное 27 июня-Международному дню Микро, Малых и Средних предприятий.
На мероприятии собрались представители международных организаций, правительственные чиновники и эксперты из разных стран, чтобы рассказать о вкладе МСП в устойчивое экономическое развитие, занятость и реализацию Целей Устойчивого Развития, о потенциале МСП и проблемах, с которыми они сталкиваются, а также обсудить потребности МСП в развитии инновации в этом секторе.
На мероприятии также было опубликовано видеообращение председателя правления Агентства по Развитию Малого и Среднего Бизнеса (KOBİA) Орхана Маммадов.
В видеообращении председатель МСП проинформировал о поддержке МСП в Азербайджане, деятельности агентства в этой области, в том числе об инструментах поддержки МСП в направлении доступа к знаниям и навыкам, рынкам и финансам.