Yarmarka bölgəyə xas məhsulların tanıdılması, KOB-ların satış imkanlarının genişləndirilməsi, yerli KOB-lar arasında əməkdaşlığın qurulması baxımından əhəmiyyətlidir.
Növbəti “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkası Şəki şəhərində keçirilir. Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə keçirilən yarmarkada Qax, Balakən, Şəki və Qəbələdən olan 70-dən çox mikro və kiçik sahibkarın məhsul və xidmətləri nümayiş olunur. Yarmarkada ipək kələğayı və xalçalar, lavanda, bal və arıçılıq məhsulları, qurudulmuş meyvələr, konservləşdirilmiş məhsullar, keramika, suvenir və bijuteriyalar, sərinləşdirici içkilər, müxtəlif əl işləri, rəssamlıq nümunələri, dəri üzərində tikmə, taxta üzərində oyma və s. məhsullar sərgilənir və satışı həyata keçirilir.
Yarmarkanın açılış mərasimində çıxış edən Şəki Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Elxan Usubov, KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və Milli Məclisin 6-cı çağırış millət vəkili Vüqar İskəndərov tədbirin bölgəyə xas olan məhsulların tanıdılması, KOB-ların satış imkanlarının genişləndirilməsi, yerli KOB-lar arasında əlaqələrin qurulması baxımından faydalı olduğunu qeyd ediblər.
Sərgi-satış yarmarkası iyulun 20-dək hər gün saat 10.00-dan 18.00-dək fəaliyyət göstərəcək.
Qeyd edək ki, “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkaları regionlarda fəaliyyət göstərən mikro və kiçik sahibkarların istehsal etdiyi məhsul və xidmətlərin tanıdılması, satışına dəstək olmaq, istehsalçılar və təchizatçılar arasında əlaqələrin genişləndirilməsi məqsədilə keçirilir. Ölkənin müxtəlif şəhər və rayonlarında təşkil olunan “KOB FEST”lərdə məhsul və xidmətlərini təqdim etmək və satış imkanlarını genişləndirmək istəyən KOB subyektləri üçün lazımi şərait yaradılır, bütün xərclər dövlət dəstəyi hesabına qarşılanır.

В Шеки проходит выставка-продажа «KOB FEST», на которой представлены товары и услуги более 70 МСП субъектов
Выставка важна для знакомства с региональными продуктами, расширения возможностей продаж МСП, а также для установления сотрудничества между местными МСП.
Следующая выставка-продажа «KOB FEST» проходит в городе Шеки.
Организованная Агентством по Развитию Малого и Среднего Бизнеса (KOBİA), выставка демонстрирует продукцию и услуги более 70 микро и малых предпринимателей из Гах, Балакена, Шеки и Габалы. На ярмарке представлены шелковые платки и ковры, лаванда, мед и продукты пчеловодства, сушеные фрукты, консервы, керамика, сувениры и бижутерия, освежающие напитки, различные изделия ручной работы, произведения искусства, вышивка на коже, резьба по дереву и другие товары, которые можно приобрести и продать.
В церемонии открытия выставки приняли участие Глава Исполнительной Власти Города Шеки Элхан Усубов, председатель правления KOBİA Орхан Маммадов и депутат Милли Меджлиса 6-го созыва Вугар Искендеров, которые отметили, что мероприятие полезно для знакомства с местными продуктами, расширения возможностей продаж МСП и установления связей между местными МСП.
Выставка-продажа будет работать до 20 июля ежедневно с 10:00 до 18:00.
Следует отметить, что выставки-продажи «KOB FEST» проводятся с целью продвижения продукции и услуг, производимых микро и малыми предпринимателями в регионах, поддержки их продаж, а также расширения связей между производителями и поставщиками.
Для МСП субъектов, желающих представить свою продукцию и расширить возможности продаж на выставках «KOB FEST», создаются все необходимые условия, а все расходы покрываются за счет государственной поддержки.