Görüşdə iş adamları ilə yeni təşəbbüslərə və təkliflərə dair müzakirələr aparılıb.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı və Abşeron Rayon İcra Hakimiyyətinin dəstəyi ilə Abşeron rayonunda fəaliyyət göstərən sahibkarlarla görüş keçirilib.
Görüşdə KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və Agentliyin aidiyyəti struktur bölmələrinin rəhbərləri, Abşeron Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Abdin Fərzəliyev, rayonda kənd təssərüfatı, tikinti, qida, mebel istehsalı və alternativ enerji sektorlarında fəaliyyət göstərən 120-dən çox KOB subyekti iştirak edib.
Tədbirdə sahibkarlara göstərilən dövlət dəstəyi tədbirləri və dəstək mexanizmləri, yeni çağırışlar, rayonun iqtisadi potensialı və biznes imkanları barədə məlumat verilib. Sahibkarların təklifləri və təşəbbüsləri əsasında dövlətin dəstəyi tədbirlərinin davam etdiriləcəyi qeyd olunub.
İş adamları ilə sahibkarlıq fəaliyyətinin maliyyələşdirilməsi, torpaqların təyinatının dəyişdirilməsi, Qarabağda yeni bizneslərin yaradılması, iri ticarət şəbəkələrinə çıxışa dəstək, yeni bazarlarla əlaqələrin qurulması, xarici ölkə sahibkarları ilə təcrübə mübadiləsinə dəstək, sənaye zonalarının imkanlarının artırılması, kommunal xidmətlər, biznes inkubatorların yaradılması, qadın və gənc sahibkarlar üçün yeni dəstək mexanizmlərinin formalaşdırılması kimi məsələlər barədə müzakirələr aparılıb.

На встрече были обсуждены новые инициативы и предложения с предпринимателями.
При организационной поддержке Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) и исполнительной власти Апшеронского района состоялась встреча с предпринимателями, работающими в этом районе.
Во встрече приняли участие председатель правления МСП Орхан Маммадов, руководители соответствующих структурных подразделений агентства, глава исполнительной власти Апшеронского района Абдин Фарзалиев, а также более 120 субъектов МСП, работающих в секторах сельского хозяйства, строительства, производства продуктов питания, мебели и альтернативной энергетики.
На мероприятии предпринимателям была представлена информация о мерах государственной поддержки и механизмах ее реализации, новых вызовах, экономическом потенциале района и возможностях для бизнеса. Также было отмечено, что меры государственной поддержки будут продолжены на основе предложений и инициатив предпринимателей.
С бизнесменами были обсуждены вопросы, такие как финансирование предпринимательской деятельности, изменение назначения земель, создание новых предприятий в Карабахе, поддержка доступа к крупным торговым сетям, установление связей с новыми рынками, поддержка обмена опытом с зарубежными предпринимателями, расширение возможностей промышленных зон, улучшение коммунальных услуг, создание бизнес-инкубаторов и разработка новых механизмов поддержки женщин и молодых предпринимателей.
На встрече также были рассмотрены проблемы и инициативы предпринимателей, а также даны ответы на их вопросы.