MDB-nin Sərgi-yarmarka və Konqres Fəaliyyəti üzrə Dövlətlərarası Şurası və “Xalq Təsərrüfatı Nailiyyətlərinin Sərgisi” (VDNX) SC Azərbaycanın işgüzar dairələrini MDB regionunda sərgi-yarmarka və konqres fəaliyyəti çərçivəsində əməkdaşlığa dəvət edir. Bununla yanaşı, yerli sahibkarlar VDNX-nın ərazisində quraşdırılacaq milli pavilyonlarda keçirilməsi planlaşdırılan biznes missiyalarda iştirak etməyə dəvət olunur.
Sözügedən təşəbbüslərlə yaxından tanış olmaq üçün təşkilatçılar tərəfindən “Əməkdaşlığın coğrafiyası VDNX-da başlayır” adlı təqdimat da hazırlanıb.
Tədbirlərdə iştirak etmək istəyən Azərbaycan sahibkarları aşağıdakı elektron poçt və ya telefon nömrəsi vasitəsi ilə əlaqə saxlaya bilərlər:

Приглашение к сотрудничеству в выставочно-ярмарочной и конгрессной деятельности в странах СНГ
Государственный Совет по Выставочно-ярмарочной и Конгрессной Деятельности СНГ совместно с ОАО «Выставка Народного Хозяйства» (ВДНХ) приглашает деловые круги Азербайджана к сотрудничеству в области выставочно-ярмарочной и конгрессной деятельности на территории СНГ.
У местных предпринимателей также есть возможность принять участие в бизнес-миссиях, которые пройдут в национальном павильоне ВДНХ.
Для более детального ознакомления с указанными инициативами подготовлена презентация под названием «География сотрудничества начинается на ВДНХ».
Предприниматели из Азербайджана, заинтересованные в участии, могут связаться с организаторами по следующему адресу электронной почты и телефону: