Sahibkarlar Vergi Məcəlləsinə edilmiş dəyişikliklərlə bağlı məlumatlandırılacaq
Yanvarın 31-də, saat 11.00-da Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə kiçik və orta biznes nümayəndələri üçün “Vergi qanunvericiliyinə edilmiş dəyişikliklər və tətbiq olunan yeniliklər” mövzusunda onlayn maarifləndirmə tədbiri keçiriləcək.
Tədbirdə sahibkarlar Vergilər Nazirliyinin nümayəndələri tərəfindən vergi sahəsində dövlət siyasəti və Vergi Məcəlləsinə edilmiş son dəyişikliklər barədə məlumatlandırılacaq, onları maraqlandıran suallar cavablandırılacaqdır.
Onlayn tədbirə ölkənin istənilən yerindən internet vasitəsilə (kompyuter, planşet və mobil telefondan istifadə etməklə) qoşulmaq mümkündür:
- Kompyuter vasitəsilə birbaşa qoşulmaq üçün https://zoom.us/j/335825103 linkinə daxil olmaqla (parol 335825103);
- iPhone və Android vasitəsilə “App Store”dan və “Google Play”dən “Zoom Cloud Meetings” tətbiqini yükləməklə.
Əlavə məlumat üçün KOBİA-ya müraciət etmək olar (Əlaqələndirici şəxslər: 055 525 30 30 - Adil Əhmədov, Nicat Əlizadə - 055 510 30 30).

Предприниматели будут уведомлены об изменениях, внесенных в Налоговый кодекс
31 января, в 11.00 при организационной поддержке Агентства развития малого и среднего бизнеса (АРМСБ) состоится онлайн-просветительское мероприятие для представителей малого и среднего бизнеса на тему «Изменения в налоговом законодательстве и применяемые новшества».
В мероприятии представители Министерства налогов проинформируют предпринимателей о государственной налоговой политике и последних изменениях, внесенных в Налоговый кодекс, а также ответят на вопросы предпринимателей.
Подключиться к онлайн-мероприятию можно через интернет из любой точки страны (через компьютер, планшет и мобильный телефон):
- Для подключения непосредственно через компьютер следует перейти по ссылке https://zoom.us/j/335825103 (пароль 335825103);
- загрузив приложение Zoom Cloud Meetings в App Store и Google Play через iPhone и Android.
За дополнительной информацией можно обратиться в АРМСБ (контактные лица: Адиль Ахмедов - 055 525 30 30, Ниджат Ализаде - 055 510 30 30).