Fevralın 1-də Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası, “Kapital Bank” ASC və “Marsol” MMC-nin birgə təşkilatçılığı ilə biznes tərəfdaşlığına həsr olunmuş “Partners and Business” mövzusunda tədbir keçirilib.
Yerli şirkətlər arasında biznes tərəfdaşlığının inkişaf etdirilməsi, yeni əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması və bu istiqamətdə müzakirələrin aparılması məqsədilə təşkil olunmuş tədbirdə iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən 600-ə yaxın sahibkarlıq subyekti iştirak edib.
Tədbirdə çıxış edən KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının vitse-prezidenti Vüqar Zeynalov, Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat Agentliyinin (DOST) nümayəndəsi Nərmin Mirzəyeva, "Kapital Bank” ASC-nin nümayəndəsi Fərid Hidayətzadə, Azərbaycanda Qadın Sahibkarlığın İnkişafı Assosiasiyasının sədri Səkinə Babayeva və “Marsol” MMC-nin təsisçisi Tural Mustafayev ölkəmizdə sahibkarlığın inkişafı, bu sahədə həyata keçirilən tədbirlər, biznes tərəfdaşlığının əhəmiyyəti barədə fikirlərini bölüşüblər. Qeyd olunub ki, biznes tərəfdaşlığı sahəsində həyata keçirilən tədbirlərin davamı olaraq 20-22 fevral tarixlərində Bakı İdman Sarayında sənaye, kənd təsərrüfatı, qida, İKT, təhsil, inşaat, logistika və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən yerli şirkətlərin məhsullarından və xidmətlərindən ibarət sərgi keçiriləcək. Bu sərgidə 150-dək yerli şirkətin iştirakı nəzərdə tutulur.
Tədbir çərçivəsində uğurlu fəaliyyətinə görə bir sıra sahibkarlıq subyektləri mükafatlandırılıb, eləcə də kiçik və orta sahibkarlığa dəstək, biznesin inkişafı, korporativ sosial məsuliyyət, sahibkarlığın inkişafında bankların rolu, şərikli biznes mövzularında panel müzakirələr keçirilib.

1 февраля при совместной организации Агентства развития малого и среднего бизнеса Азербайджанской Республики (АРМСБ), Национальной конфедерации организаций предпринимателей (работодателей), ОАО «Kapital bank» и ООО «Marsol» состоялось мероприятие на тему «Partners and Business» («Партнеры и бизнес»), посвященное деловому партнерству.
В мероприятии, организованном с целью развития деловых партнерских отношений между местными компаниями, установления новых партнерских отношений и проведения дискуссий в этой области, приняли участие около 600 субъектов предпринимательской деятельности, работающих в различных секторах экономики.
На мероприятии выступили председатель правления АРМСБ Орхан Мамедов, вице-президент Национальной конфедерации организаций предпринимателей (работодателей) Вугар Зейналов, представитель Агентства по устойчивому и оперативному социальному обеспечению (DOST) Нармин Мирзаева, представитель ОАО «Kapital Bank» Фарид Гидаятзаде, председатель Ассоциации развития женского предпринимательства Сакина Бабаева и основатель ООО «Marsol» Турал Мустафаев. Спикеры поделились своими взглядами о развитие предпринимательства в нашей стране, мерах, предпринимаемых в этой области, и важности делового партнерства. Было отмечено, что в рамках мероприятий по деловому партнерству 20-22 февраля в Бакинском дворце спорта пройдет выставка товаров и услуг местных компаний, работающих в сфере промышленности, сельского хозяйства, продовольствия, ИКТ, образования, строительства, логистики и др. Ожидается, что в выставке примут участие около 150 местных компаний.
В рамках мероприятия ряд субъектов предпринимательства были вознаграждены за успешную деятельность, а также состоялись панельные дискуссии по вопросам поддержки малого и среднего предпринимательства, развития бизнеса, корпоративной социальной ответственности, роли банков в развитии предпринимательства и партнерского бизнеса.