Azərbaycan Beynəlxalq Françayzinq Forumu keçiriləcək
Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilati dəstəyi ilə 4-5 mart tarixlərində “Boulevard Hotel Baku”da “Caspian Franchise” - Azərbaycan Beynəlxalq Françayzinq Forumu keçiriləcək.
Franşiza sahiblərini,sərmayəçilər və sahibkarları, iri xoldinqlərin nümayəndələrini və françayzinq üsulu ilə biznes fəaliyyətinə başlamaq niyyətində olan şəxsləri bir araya gətirəcək “Caspian Franchise”nin məqsədi kiçik və orta biznes müəssisələrinə yeni fəaliyyət sahələrinin genişləndirilməsi və ya təşkilində köməklik göstərmək, Azərbaycanda françayzinqin inkişaf imkanlarını müzakirə etmək, eləcə də xaricdə biznesin inkişaf tendensiyaları ilə tanış olmaqdır.
“Caspian Franchise” iki hissədən ibarət olacaq:
- Konfrans
- Sərgi
Konfrans Azərbaycanda françayzinqin ən aktual problemlərini yerli və xarici mütəxəssislər və sahibkarlarla müzakirə etmək imkanı yaradacaq. Konfrans zamanı qonaqlar "Niyə özəl biznes deyil françayzinq?" sualına cavab alacaqlar, franşizada işləməyin hüquqi tərəflərini və bu sahədə uğurlu təcrübəsi olan biznes sahibləri ilə praktiki məsləhətləri müzakirə edəcəklər. Konfransın proqramı ilə bu linkdən tanış olmaq mümkündür: https://franchiseexpo.az/az-content/10.html
Sərgidə dondurma, suşi, qəhvə, geyim, kuryer xidmətləri kimi istiqamətlərdə öz məhsul və xidmətlərini təqdim edən və müxtəlif ölkələri təmsil edən şirkətlər iştirak edəcəklər. Sərgidə həmçinin, Sizə uyğun franşiz tapmaq üçün konsaltinq xidmətləri göstərən şirkətlər yer alacaqlar. Sərginin qonaqları isə xarici françayzinq şirkətlərinin nümayəndələri ilə şəxsən görüşüb canlı ünsiyyət formatında təklif olunan franşizlə bağlı bütün məsələləri müzakirə edə biləcəklər.
Tədbirə elektron dəvətnaməni bu sayta daxil olmaqla əldə etmək olar: https://franchiseexpo.az/az-event/

Azerbaijan International Franchise Forum will be held
On March 4-5, the Azerbaijan International Franchise Forum in an updated format - Caspian Franchise will be held at Boulevard Hotel Baku.
The event will be held with the organizational support and participation of theSmall and Medium Business Development Agency of the Republic of Azerbaijan. The purpose of Caspian Franchise is to assist small and medium-sized businesses in expanding or launching new activities, whilst discussing franchising opportunities in Azerbaijan and familiarization with business development trends abroad.
Caspian Franchise will bring together franchise owners, current investors and businessmen, representatives of large holdings and individuals interested in starting their own franchise business on one site.
Caspian Franchise will consist of two parts:
• Conference
• Exhibition
The conference will provide an opportunity to discuss the most pressing issues of franchising in Azerbaijan with local and foreign experts and entrepreneurs. During the conference, guests will receive an answer to the question “Why franchising and not their own business?”, discuss the legal aspects of working in a franchise and practical advice from those who already have successful experience in this field. The program of the conference can be found at the following link: https://franchiseexpo.az/en-content/10.html
The exhibition will bring together companies from various countries that will present franchises of their brands in areas such as ice cream, sushi, coffee, clothing, courier services, as well as a real estate agency and companies providing consulting services to find the right franchise for you. Guests of the exhibition will be able to personally meet with representatives of foreign franchising companies and discuss in a live communication format all the nuances of the proposed franchise.