Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilati dəstəyi ilə 4-5 mart tarixlərində “Boulevard Hotel Baku”da “Caspian Franchise” - Azərbaycan Beynəlxalq Françayzinq Forumu keçiriləcək.
Franşiza sahiblərini,sərmayəçilər və sahibkarları, iri xoldinqlərin nümayəndələrini və françayzinq üsulu ilə biznes fəaliyyətinə başlamaq niyyətində olan şəxsləri bir araya gətirəcək “Caspian Franchise”nin məqsədi kiçik və orta biznes müəssisələrinə yeni fəaliyyət sahələrinin genişləndirilməsi və ya təşkilində köməklik göstərmək, Azərbaycanda françayzinqin inkişaf imkanlarını müzakirə etmək, eləcə də xaricdə biznesin inkişaf tendensiyaları ilə tanış olmaqdır.
“Caspian Franchise” iki hissədən ibarət olacaq:
- Konfrans
- Sərgi
Konfrans Azərbaycanda françayzinqin ən aktual problemlərini yerli və xarici mütəxəssislər və sahibkarlarla müzakirə etmək imkanı yaradacaq. Konfrans zamanı qonaqlar "Niyə özəl biznes deyil françayzinq?" sualına cavab alacaqlar, franşizada işləməyin hüquqi tərəflərini və bu sahədə uğurlu təcrübəsi olan biznes sahibləri ilə praktiki məsləhətləri müzakirə edəcəklər. Konfransın proqramı ilə bu linkdən tanış olmaq mümkündür: https://franchiseexpo.az/az-content/10.html
Sərgidə dondurma, suşi, qəhvə, geyim, kuryer xidmətləri kimi istiqamətlərdə öz məhsul və xidmətlərini təqdim edən və müxtəlif ölkələri təmsil edən şirkətlər iştirak edəcəklər. Sərgidə həmçinin, Sizə uyğun franşiz tapmaq üçün konsaltinq xidmətləri göstərən şirkətlər yer alacaqlar. Sərginin qonaqları isə xarici françayzinq şirkətlərinin nümayəndələri ilə şəxsən görüşüb canlı ünsiyyət formatında təklif olunan franşizlə bağlı bütün məsələləri müzakirə edə biləcəklər.
Tədbirə elektron dəvətnaməni bu sayta daxil olmaqla əldə etmək olar: https://franchiseexpo.az/az-event/

4-5 марта в Boulevard Hotel Baku состоится Азербайджанский Международный Форум по Франчайзингу в обновленном формате - Caspian Franchise.
Мероприятие состоится при организационной поддержке и участии Агентства Развития Малого и Среднего Бизнеса Азербайджанской Республики. Целью Caspian Franchise является содействие предприятиям малого и среднего бизнеса в расширении или в организации нового вида деятельности, обсуждение возможностей развития франчайзинга в Азербайджане, а также ознакомление с тенденциями развития бизнеса за рубежом.
Caspian Franchise соберет на одной площадке владельцев франшиз, действующих инвесторов и бизнесменов, представителей крупных холдингов и частные лица, заинтересованные в открытии собственного бизнеса по франшизе.
Caspian Franchise будет состоять из двух частей:
Конференция даст возможность обсудить самые актуальные вопросы франчайзинга в Азербайджане с местными и иностраннымиэкспертами и предпринимателями. В ходе конференции гости получат ответ на вопрос «Почему франчайзинг, а не собственный бизнес?», обсудят юридические аспекты работы в франшизе и получат практические советы от тех, кто уже имеет успешный опыт работы в этой сфере. С программой конференции можно ознакомиться по ссылке: https://franchiseexpo.az/ru-content/10.html.
В выставке примут участие компании из различных стран, которые представят франшизы своих брендов в таких направлениях, как мороженное, суши, кофе, одежда, курьерские услуги. Также в выставке участвуют агентство по недвижимости и компании, предоставляющие консалтинговые услуги по поиску подходящей именно Вам франшизы. Гости же выставки смогут лично познакомиться с представителями иностранных франчайзинговых компаний и в формате живого общения обсудить все нюансы предлагаемой франшизы.