Martın 4-də Azərbaycan Beynəlxalq Françayzinq Forumu - “Caspian Franchise” öz işinə başlayıb.
Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşəbbüsü və təşkilati dəstəyi ilə keçirilən Forumun məqsədi kiçik və orta biznes (KOB) subyektləri üçün yeni fəaliyyət sahələrinin genişləndirilməsi, ölkəmizdə françayzinqin inkişaf imkanlarını müzakirə etməkdir.
Franşiza sahiblərinin, investorların, sahibkarların və françayzinq üsulu ilə biznes fəaliyyətinə başlamaq istəyənlərin iştirakı ilə keçirilən Forumun açılış mərasimində çıxış edən İqtisadiyyat nazirinin müavini Niyazi Səfərov və KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov çıxışlarında mövzu ilə bağlı fikirlərini bölüşüb, Forumun müvafiq sahənin inkişafında və bu istiqamətdə fikir mübadiləsinin aparılmasında, eləcə də françayzinq məhsullarının təqdim olunmasında əhəmiyyətini qeyd ediblər.
Ölkəmizdə franşizaların alqı-satqısı sahəsində yeganə işgüzar platforma olan “Caspian Franchise” Forumu Konfrans və Sərgi olmaqla iki hissədən ibarətdir və martın 5-dək davam edəcək. Forumun Konfrans hissəsində Azərbaycanda françayzinqin ən aktual problemləri yerli və xarici mütəxəssislərin və sahibkarların iştirakı ilə müzakirə ediləcəkdir. Konfrans çərçivəsində “Françayzinq haqqında ümumi biliklər“, “Uğurlu franşizanı necə qurmaq olar?”, “Franşizanı necə dəyərləndirməli?”, “Françayzinqin hüquqi aspektləri”, “Françayzinqlə öz biznesinin fərqi nədir: françayzinq və şəxsi biznes” mövzularında panellər təşkil olunacaq.
Forumun Sərgi hissəsi isə xarici françayzinq şirkətlərinin nümayəndələri ilə yerli şirkətlərimizin birbaşa işgüzar görüşlərini təşkil etmək və bu çərçivədə françayzinq sahəsində əməkdaşlığı təşviq etmək imkanı yaradır. Müxtəlif xarici və yerli brendlər üzrə franşizləri təqdim edən şirkətlərin iştirak etdiyi sərgidə uyğun franşiz tapmaq üçün konsaltinq xidmətləri də göstərilir. Sərgidə yerli şirkətlər KOBİA-nın dəstəyi ilə öz məhsul və xidmətlərini xüsusi stenddə təqdim edirlər.
“Biznesin yarandığı yer” devizi ilə keçirilən “Caspian Franchise” Forumu françayzinq haqqında ətraflı məlumat almaq, uğurlu investisiya fəaliyyəti və yeni biznesə başlamaq üçün əlverişli imkanlar yaradır.

Azerbaijan International Franchise Forum - "Caspian Franchise" was launched on March 4.
The forum, initiated and organized by the Small and Medium Business Development Agency of the Republic of Azerbaijan, aims to expand new areas of activity for small and medium businesses (SMBs) and discuss franchise development opportunities in our country.
Speaking at the Opening Ceremony of the Forum, attended by franchise owners, investors, entrepreneurs, and those interested in starting franchise business, Niyazi Safarov, Deputy Minister of Economy, and Orkhan Mammadov, Chairman of the Board of SMBDA, shared their views on the topic, and noted the importance of the forum in the development of the respective field, and exchanging views in this regard, as well as the promotion of franchise products.
Caspian Franchise Forum - the only business platform in the country for the sale of franchises, consists of two parts: Conference and Exhibition and will be open until March 5. The conference will discuss actual issues on franchising in Azerbaijan with the participation of local and foreign experts and entrepreneurs. Panels on the topics such as "General Knowledge about Franchising," "How to Build a Successful Franchise?" How to evaluate franchise?" "Legal Aspects of Franchising," "What is the difference between franchising and your business: Franchising and Private Business?" will be organized within the conference.
The exhibition section of the Forum also provides an opportunity for organizing face-to-face business meetings of local companies with representatives of foreign franchise companies and promoting cooperation in the field of franchising in this framework. Consulting services are also available to find the right franchises at an exhibition attended by the companies offering franchises of various foreign and local brands. At the exhibition, local companies present their products and services at a special booth with the support of SMBDA.
The Caspian Franchise Forum, held under the motto of "The place to start business" provides an excellent opportunity to get detailed information about franchising, successful investment activities and starting a new business.