Bakıda Azərbaycan Beynəlxalq Françayzinq Forumu keçirilir
Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşəbbüsü və təşkilati dəstəyi ilə keçirilən Forumun məqsədi kiçik və orta biznes (KOB) subyektləri üçün yeni fəaliyyət sahələrinin genişləndirilməsi, ölkəmizdə françayzinqin inkişaf imkanlarını müzakirə etməkdir.
Franşiza sahiblərinin, investorların, sahibkarların və françayzinq üsulu ilə biznes fəaliyyətinə başlamaq istəyənlərin iştirakı ilə keçirilən Forumun açılış mərasimində çıxış edən İqtisadiyyat nazirinin müavini Niyazi Səfərov və KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov çıxışlarında mövzu ilə bağlı fikirlərini bölüşüb, Forumun müvafiq sahənin inkişafında və bu istiqamətdə fikir mübadiləsinin aparılmasında, eləcə də françayzinq məhsullarının təqdim olunmasında əhəmiyyətini qeyd ediblər.
Ölkəmizdə franşizaların alqı-satqısı sahəsində yeganə işgüzar platforma olan “Caspian Franchise” Forumu Konfrans və Sərgi olmaqla iki hissədən ibarətdir və martın 5-dək davam edəcək. Forumun Konfrans hissəsində Azərbaycanda françayzinqin ən aktual problemləri yerli və xarici mütəxəssislərin və sahibkarların iştirakı ilə müzakirə ediləcəkdir. Konfrans çərçivəsində “Françayzinq haqqında ümumi biliklər“, “Uğurlu franşizanı necə qurmaq olar?”, “Franşizanı necə dəyərləndirməli?”, “Françayzinqin hüquqi aspektləri”, “Françayzinqlə öz biznesinin fərqi nədir: françayzinq və şəxsi biznes” mövzularında panellər təşkil olunacaq.
Forumun Sərgi hissəsi isə xarici françayzinq şirkətlərinin nümayəndələri ilə yerli şirkətlərimizin birbaşa işgüzar görüşlərini təşkil etmək və bu çərçivədə françayzinq sahəsində əməkdaşlığı təşviq etmək imkanı yaradır. Müxtəlif xarici və yerli brendlər üzrə franşizləri təqdim edən şirkətlərin iştirak etdiyi sərgidə uyğun franşiz tapmaq üçün konsaltinq xidmətləri də göstərilir. Sərgidə yerli şirkətlər KOBİA-nın dəstəyi ilə öz məhsul və xidmətlərini xüsusi stenddə təqdim edirlər.
“Biznesin yarandığı yer” devizi ilə keçirilən “Caspian Franchise” Forumu françayzinq haqqında ətraflı məlumat almaq, uğurlu investisiya fəaliyyəti və yeni biznesə başlamaq üçün əlverişli imkanlar yaradır.

В Баку проходит Международный форум по франчайзингу
Мероприятие организовано по инициативе и при организационной поддержке Агентства развития малого и среднего бизнеса Азербайджанской Республики (KOBİA), главной целью которого является содействие субъектам малого и среднего бизнеса в расширении и организации нового вида деятельности, обсуждение возможностей развития франчайзинга в Азербайджане.
Заместитель министра экономики Ниязи Сафаров и председатель правления KOBIA Орхан Мамедов выступили на открытии Форума, в котором приняли участие владельцы франшиз, инвесторы, предприниматели и те, кто заинтересован в открытии франчайзингового бизнеса. Они поделились своими взглядами на эту тему и подчеркнули важность Форума в развитии соответствующих областей и обмене идеями в этой области, а также в презентации франчайзинговой продукции.
Форум «Caspian Franchise»- единственная бизнес-платформа для купли-продажи франшиз в нашей стране. Он состоит из 2-х частей: Конференции и Выставки и продлится до 5 марта. На конференции будут обсуждаться актуальные проблемы франчайзинга в Азербайджане с участием местных и зарубежных экспертов и предпринимателей. В рамках конференции пройдут панельные обсуждения на темы: «Общие знания о франчайзинге», «Как создать успешную франшизу?», «Как оценить франшизу?», «Правовые аспекты франчайзинга», «Разница между франчайзингом и вашим бизнесом: франчайзинг и свой бизнес».
В выставочной части форума предусмотрена возможность организации прямых деловых встреч с представителями иностранных франчайзинговых компаний с местными компаниями и развития сотрудничества в области франчайзинга. На выставке с участием компаний, предлагающих франшизы для различных иностранных и местных брендов, предоставляются консалтинговые услуги для нахождения соответствующей франшизы. При поддержке АРМСБ местные компании представят свои товары и услуги на специально отведенном стенде.
«Caspian Franchise”, проходящий под девизом «Бизнес берет начало здесб», предоставляет хорошую возможность узнать больше о франчайзинге, начать успешную инвестиционную деятельности и новый бизнес.