Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) və Almaniyanın Beynəlxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyətinin (GİZ) birgə təşkilatçılığı ilə azərbaycanlı sahibkar və menecerlərin Almaniyada növbəti ixtisasartırma kursuna start verilib.
“Azərbaycanın biznes ictimaiyyətində menecerlərin ixtisasının artırılması üzrə Almaniya-Azərbaycan birgə Proqramı” çərçivəsində ölkəmizdə iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən 18 sahibkar və menecer Almaniyanın Münhen və Yuxarı Bavariya üçün Ticarət və Sənaye Palatası Tədris Mərkəzində təlimlərdə, müvafiq müəssisələrdə istehsalat təcrübəsində iştirak edir, ixtisaslaşmış şirkətlərdə işgüzar görüşlər keçirirlər.
Sahibkar və menecerlər arasında turizm, şəkər çuğunduru istehsalı, məişət tullantılarının təkrar emalı və satışı, logistika, mebel istehsalı, tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən sahibkar və menecerlər üstünlük təşkil edir.
Ümumilikdə indiyədək proqram çərçivəsində 440 sahibkar və menecer Almaniyada ixtisasartırma kursu keçib.
Eyni zamanda 2020-ci ilin iyun-iyul aylarında Almaniyada ixtisasartırma kursu keçəcək növbəti qrupun müəyyənləşdirilməsi üçün GİZ-in mütəxəssisləri tərəfindən KOBİA-da sahibkar və menecerlərlə müsahibələr aparılır.

Entrepreneurs and Managers in Germany
The next training course for Azerbaijani entrepreneurs and managers in Germany has been jointly launched by the Small and Medium Business Development Agency (SMBDA) of the Republic of Azerbaijan and the German Society for International Cooperation (GIZ).
Eighteen entrepreneurs and managers operating in different sectors of the economy in our country participates in training courses at the education center of the Chamber of Commerce and Industry for Munich and Upper Bavaria of Germany, industrial training in relevant enterprises, and holds business meetings with specialized companies within the "German-Azerbaijani Joint Program for the professional development of Managers in Business Community of Azerbaijan."
Entrepreneurs and managers operating in tourism, sugar beet production, recycling and sale of domestic waste, logistics, furniture production, and construction dominates among entrepreneurs and managers.
In total, 440 entrepreneurs and managers underwent training courses in Germany.
Moreover, GIZ specialists are conducting interviews with entrepreneurs and managers at SMBDA to identify the next group to be trained in Germany in June-July 2020.