“İşgüzar Qadınlar Liqası” keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın ictimai-siyasi və iqtisadi həyatında fəal rol oynayan və sahibkarlıq fəaliyyəti ilə məşğul olan qadınların iştirakı ilə “İşgüzar Qadınlar Liqası” keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən İqtisadiyyat nazirinin müavini Sevinc Həsənova Azərbaycanın ictimai-siyasi həyatında qadınların fəaliyyətini vurğulayıb, qadın sahibkarların məşğulluğun artmasında, özəl bölmənin inkişafında rolunu qeyd edib, bu sahədə həyata keçirilən dövlət dəstəyi tədbirləri barədə məlumat verib. Nazir müavini qadın sahibkarlara dövlət dəstəyinin daha da gücləndirilməsinin və qadınlarda biznes fəaliyyətinə marağın artırılmasının önəmini diqqətə çatdırıb, 8 mart Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə qadınları təbrik edib, onlara uğurlar arzulayıb.
KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov Agentliyin ölkəmizdə kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər çərçivəsində öz biznesini qurmaq istəyən və sahibkarlıq fəaliyyəti ilə məşğul olan qadınlarla sıx əməkdaşlıq etdiyini, KOBİA-nın dəstək və xidmətlərindən qadınların da yararlandığını bildirib.
Tədbir çərçivəsində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova, Azərbaycan Qadın Sahibkarlığının İnkişafı Assosiasiyasının sədri Səkinə Babayeva, millət vəkili Qənirə Paşayeva, sahibkar Rəna Yüzbaşı Azərbaycan qadınlarının bütün sahələrdə fəallıq nümayiş etdirdiklərini, qadınların sahibkarlığın və digər sahələrin inkişafında rolunu diqqətə çatdırıblar.
Tədbirdə sahibkar qadınlar müxtəlif nominasiyalar üzrə mükafatlandırılıb, KOBİA-nın dəstək və xidmətlərindən istifadə edərək öz biznesini quran və genişləndirən qadınlar barədə “Uğur sahibləri” filmləri nümayiş olunub.

League of the Business Women held
Small and Medium Business Development Agency (SMBDA) of the Republic of Azerbaijan organized "League of Business Women" with the participation of women entrepreneurs, who play an active role in the socio-political and economic life of Azerbaijan.
Speaking at the event, Sevinj Hasanova, Deputy Minister of Economy, highlighted the activities of women in the socio-political life of Azerbaijan, noted the role of female entrepreneurs in the growth of employment and the development of the private sector, and provided information on state support measures implemented in this field. The Deputy Minister emphasized the importance of further strengthening of state support for women entrepreneurs and increasing the interest of women in business activities, and congratulated women on the occasion of International Women's Day (March 8), and wished them success.
Orkhan Mammadov, Chairman of the Board of SMBDA, said that the Agency works closely with women who want to build their business and are engaged in entrepreneurship within activities aimed at developing small and medium businesses in the country, noted that women also benefit from the support and services of SMBDA.
During the event, Sadagat Gahramanova, Deputy Chairman of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, Sakina Babayeva, Chairperson of the Association of Azerbaijan Women Entrepreneurship Development, MP Ganira Pashayeva, and businesswoman Rena Yuzbashi highlighted the active involvement of Azerbaijani women in all spheres and the role of women in the development of entrepreneurship and other fields.
At the event, women entrepreneurs were awarded as per various nominations, and the "Success Holders" films were shown on women building and expanding their businesses using SMBDA's support and services.