Oktyabrın 26-da Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə "Startap” şəhadətnaməsi almaq istəyən sahibkarlıq subyektləri üçün məlumatlandırıcı vebinar təşkil olunub.
Startapların və KOB subyektlərinin iştirakı ilə keçirilmiş onlayn tədbirdə KOBİA-nın İdarə Heyəti sədrinin müşaviri Zaur Qardaşov və Agentliyin əməkdaşı Hümbət Abdullayev “Startap” şəhadətnaməsi, onun üstünlükləri, şəhadətnamə üçün müraciət qaydası və sənədləşmə barədə məlumat veriblər. Qeyd olunub ki, KOB subyektlərini innovasiya fəaliyyətindən əldə etdikləri gəlirlər üzrə mənfəət və gəlir vergisindən 3 il müddətinə azad edən “Startap” şəhadətnaməsini əldə etmək istəyən mikro və kiçik sahibkarlar Agentliyə birbaşa və ya elektron qaydada müraciət edə bilərlər.
Tədbir çərçivəsində həmçinin, KOBİA-nın da tərəfdaşı olduğu “EY İlin İş Adamı” müsabiqəsi barədə ətraflı məlumat verilib, proqram haqqında videoçaxr təqdim olunub.

On October 26, the Small and Medium Business Development Agency (SMBDA) arranged an information webinar for business entities wishing to obtain a “Startup” certificate.
At the online event, attended by startups and SMBs, advisor to the chairman of the SMBDA Board Zaur Gardashov, and the Agency’s employee Humbat Abdullayev spoke about the “Startup” certificate, its advantages, the application procedure, and documentation. It has been noted that micro and small entrepreneurs wishing to obtain a “Startup” certificate, which exempts SMBs from income tax and tax on income from innovation activity for 3 years, can apply to the Agency directly or electronically.
The event also provided detailed information on EY's “Entrepreneur of the Year” competition, held in partnership with SMBDA, and demonstrated a video about the program.